صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و هنر
5.0 (1)
ایران شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده
[1400/02/06]

نخستین همایش بین‌المللی ایران‌شناسی شهریور امسال برگزار می‌شود  

 

 

نخستین همایش بین‌المللی «ایران شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» توسط معاونت پژوهش و گروه پژوهش‌های ایرانشناسی و اسلام شناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به صورت مجازی، شهریورماه برگزار می‌شود.

این همایش نخستین همایش سازمان در حوزه مطالعات ایرانشناسی است که در سطح بین المللی برگزار می شود و از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی آثار و پژوهش هایی دارند دعوت می شود با شرکت در این گردهمایی آخرین نتایج مطالعات و پژوهش های خود را درباره ایران و مطالعات ایرانی در جهان به صورت مجازی ارائه کنند.

فاطمه جان احمدی، معاون پژوهشی سازمان به عنوان دبیر علمی و علی محمد طرفداری دبیر اجرایی این همایش است و جمعی از استادان این حوزه در عرصه ملی و بین المللی اعضای کمیته علمی این همایش را تشکیل می دهند.

محورهای این همایش با توجه به رویکرد پژوهش های سازمان در حوزه ایرانشناسی، به بررسی فراز و فرود مطالعات ایرانشناسی در جهان طی سده های گذشته و وضعیت کنونی اختصاص دارند. همچنین پنل های تخصصی نیز برای ارئه آخرین دستاورهای حوزه ایرانشناسی در جهان در نظر گرفته شده است.

مهلت ارسال چکیده مقالات برای حضور در این همایش در تاریخ  ۳۱ تیرماه است و مهلت ارسال اصل مقالات ۲۰ مرداد تعیین شده است.

چکیده ها، مقالات و سئوالات مربوط از طریق ایمیل همایش به آدرس: iranologyconference@gmail.com دریافت و پاسخ داده خواهد شد. همچنین مقرر شده تا گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه نامه مجلات علمی و یا به صورت کتاب منتشر شود. همچنین زبان کنفرانس فارسی و انگلیسی خواهد بود.

منبع: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

    بازدید:337
    یادداشت ها
    Parameter:306556!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار