کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
در راستای ارتقای همکاری‌های فرهنگی؛
[1398/07/02]

رئیس کتابخانه مجلس با سفیر ترکیه دیدار کرد  

 

در راستای ارتقای همکاری‌های فرهنگی  میان کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با جمهوری ترکیه، رئیس کتابخانه مجلس و سفیر ترکیه در ایران با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل کتابخانه مجلس، حجت الاسلام عماد؛ رئیس این کتابخانه و دکتر دریا اورس؛ سفیر ترکیه در ایران،‌ امروز سه‌شنبه دوم مهر ماه 1398،‌در سفارت ترکیه با یکدیگر دیدار کردند.

 

در این ملاقات که خانم عبداللهی؛ مشاور رئیس، آقایان قریشی؛ مدیر روابط عمومی و اموربین‌الملل و طیرانی؛ مدیر امور کتابخانه‌ای نیز رئیس کتابخانه مجلس را همراهی می‌کردند، گزارشی از  اعزام هیات کتابخانه به ترکیه و بازدید از مراکز کتابخانه ای و اسنادی در استانبول داده شد و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیّد علی عماد دیدار از مرکز خطی ترکیه و مرکز آرشیو عثمانی را حائز اهمیت توصیف کردند.

 

در این جلسه نحوه  دستیابی به همکاری مشترک از جمله بررسی راهکار دسترسی محققان به منابع آرشیو عثمانی، چاپ کتب و حضور در نمایشگاه‌های مشترک کتاب از جمله موارد مطرح شده بود.

 

دریا اورس سفیر ترکیه در تهران با استقبال از افزایش همکاری‌های فیمابین بر آمادگی برای چاپ یکی از نسخ خطی موجود در کتابخانه با موضوع ترکیه تأکید کرد و قرار شد تا از طریق سازمان نسخ خطی ترکیه، موضوع پیگیری شود.

 

در این دیدار دو جلد قرآن نفیس از انتشارات کتابخانه مجلس، به رسم یادبود به سفیر ترکیه و  آقای ماجد در سازمان نسخ خطی ترکیه اهداء گردید.

 

قابل ذکر است در مرداد 1398 در پایان سفر هیأت کتابخانه به ایفلای پارلمانی در یونان، بازدید دو روزه‌ای از مراکز کتابخانه‌ای و آرشیوی در شهر استانبول انجام شد و زمینه دستیابی به تفاهم‌نامه مشترک فراهم گردید.

 

    بازدید:439
    یادداشت ها
    Parameter:304819!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار