کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » منابع و خدمات فنی » آسیب شناسی و مرمت
0.0 (0)
خبر دیگر از کتابخانه مجلس
[1396/08/07]

گسترش بخش آسیب‌شناسی و مرمت کتابخانه مجلس  

با جابجایی قسمت مرمت نسخ خطی و اسناد تاریخی کتابخانه مجلس به ساختمان جدید حسینعلی جعفریان مدیر آسیب‌شناسی و مرمت کتابخانه مجلس طی گفتگویی با وب‌سایت کتابخانه مجلس ضمن ابراز خرسندی از بیان این خبر، اظهار داشت در پی اضافه شدن ساختمان چهار طبقه جدید در ضلع شرقی کتابخانه مجلس به این مجموعه و همجواری آن با بخش مرمت و کارگاه ترمیم نسخه خطی،‌ طبقه همکف این ساختمان جدید‌التأسیس در اختیار این واحد قرار گرفت تا آزمایشگاه مرمت و کارگاه ترمیم نسخ خطی به این ساختمان جدید منتقل گردد و بدین ترتیب بر فضای این واحد به طور فزاینده افزوده شد.

 

 

 

بدین ترتیب با ایجاد فضای مناسبتری جهت ترمیم و انجام کارهای آزمایشگاهی فصل جدیدی در روند حرکت رو به جلو بخش مرمت کتابخانه مجلس گشایش یافت.

جعفریان ضمن تشکر از همکاران خود از مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم کتابخانه، بیان داشت که با ایجاد این فضای مناسب از این پس بهتر می­توان در جهت آموزش و انجام مناسبات و همکاری های لازم با دانشگاه ها و دیگر نهادهای همسو و در جهت ارتقاء حفاظت و مرمت آثار و اسناد تاریخی گام برداشت.

 

 

مدیر بخش مرمت کتابخانه مجلس همچنین اعلام داشت که محل قبلی ترمیم نسخ خطی در واحد صحافی به کارگاه و آزمایشگاهی مناسب جهت ترمیم آثار موزه‌ای مجلس مخصوصاً عکس‌ها و تابلوهای نقاشی اختصاص یافته است. در حال حاضر در همین مکان کارشناسان مرمت در حال ترمیم چند عکس از دوره قاجار و تابلوهای نقاشی هستند.

 

 

 

 

 

در این جابجایی،  فضای صحافی کتابخانه نیز گسترش پیدا کرده است که ضمن ارائه کار صحافی در کتابخانه این بخش در آینده تبدیل به یکی از مدرن‌ترین واحدهای صحافی خواهد بود که علاوه بر صحافی کتاب و نشریات و دیگر منابع کاغذی، کار آموزش صحافی را نیز بر عهده خواهد داشت و این امر ما را در حفظ و اشاعه هنر صحافی ایرانی کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

    بازدید:3204
    یادداشت ها
    Parameter:298022!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار