کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
[1397/10/04]

گزارش دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با رئیس کتابخانه مجلس  

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، آقای احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه سوم دی‌ماه از کتابخانه مجلس بازدید کرد.

 

ضمن این بازدید، دیداری با رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در دیدار و گفتگوی خود با رئیس کتابخانه مجلس، این نهاد را گنجینه‌ای از منابع و تراث علمی ایران بیان داشت و منابع موجود در این کتابخانه را به لحاظ ارزش معنوی و تاریخی، غیرقابل ارزش‌گذاری بیان نمود.

سیّد علی عماد در این دیدار، گزارشی از اقدامات انجام پذیرفته در کتابخانه در حوزه‌های مختلف از جمله تازه‌های نشر کتابخانه، وضعیت به­‌سازی ضوابط و مقررات کتابخانه‌­ای و راه‌‌اندازی کتابخانه­ تخصصی ارائه نمود. ایشان ارائه خدمات به نمایندگان مجلس را اولویت کتابخانه دانسته و بیان داشت: «توجه به نیازهای علمی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استفاده از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی جهت ارسال اطلاعات، آمار و سوابق تقنینی برای بهره‌­گیری نمایندگان در نطق­‌ها و رأی‌دهی به لوایح و طرح‌ها از جمله برنامه‌­های آتی کتابخانه است.»

عماد ادامه داد: «بارگزاری کامل مشروح مذاکرات از فعالیت‌­های مهمی است که مراحل پایانی خود را در واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، طی می‌نماید. طراحی سامانه جستجوی پیشرفته در مشروح مذاکرات نیز در دستور کار قرار دارد.»

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در این دیدار بیان داشت: «کتابخانه مجلس با دارا بودن بیش از 47 هزار عنوان کتاب خطی، 600 هزار عنوان منبع چاپی، سنگی و سربی و مجموعه­ای غنی از پیایندها، حجم انبوهی از اطلاعات و داده‌های فرهنگی را به مخاطبان و پژوهشگران عرضه می‌دارد. کتابخانه با دارا بودن قریب به 12 میلیون برگ سند، اطلاعات مهم فرهنگی، تاریخی، سیاسی و اجتماعی، می‌تواند در بررسی سیر تحولات اجتماعی و فرهنگی ایران اسلامی و  راهبری امر فرهنگ در جامعه بسیار مؤثر باشد.»

عضو هیأت امنای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته، بر توسعه همکاری‌‌ها و ایجاد فضای مناسب جهت تبادل اطلاعات بین کمیسیون فرهنگی و کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس تأکید نمود.

    بازدید:303
    یادداشت ها
    Parameter:302572!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار