کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
طرحی برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌ها؛
[1398/03/13]

گذر اعضای طرح غدیر از 4000 نفر  

تا خرداد 1398، چهار هزار نفر می‌توانند به کتابخانه‌های زیرپوشش طرح غدیر مراجعه و با سپردن هر کارت امانت، یک کتاب امانت دادنی را به امانت گیرند.

 

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران هم اکنون 285 کتابخانه زیرپوشش 90 مؤسسه عضو طرح غدیر هستند.


عضویت فراگیر کتابخانه‌ها از مهرماه سال 1395 در چارچوب دستورکار دور دوم طرح غدیر با امضای وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری بازنگری شد و به اجرا درآمد. طرح غدیر راهکاری است که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌های زیرپوشش، طراحی و اجرا کرده است.

بر پایه این طرح، افراد زیرپوشش که متقاضی استفاده از منابع موجود در این کتابخانه‌ها هستند، می‌توانند از محلی که به عنوان مبدأ برای آنها تعیین شده است یک کارت عضویت و چند کارت امانت دریافت کنند و به عضویت طرح درآیند. اعضای طرح با استفاده از کارت نخست می‌توانند به کتابخانه‌های زیرپوشش طرح مراجعه و از همه خدمات آنها در محل استفاده کنند و با سپردن هر کارت امانت یک کتاب امانت دادنی را به امانت گیرند.

هم‌چنین، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، در صورتی که  کتابخانه‌های وابسته به دانشکده/ پژوهشکده محل کار یا تحصیل آنان در عرضه خدمات به اعضای دیگر طرح همکاری کنند، می‌توانند به عضویت طرح غدیر درآیند.

گفتنی است، اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند، برای درخواست عضویت، با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت پرسنلی برای اعضای هیئت‌علمی و کارت دانشجویی برای دانشجویان) به محلی که به عنوان مبدأ برای ایشان تعیین شده است، مراجعه کنند.

    بازدید:299
    یادداشت ها
    Parameter:304244!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار