کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
معرفی کتاب
[1397/04/19]

کتاب 100 زن تأثیرگذار تاریخ (راهنمای بریتانیکا در معرفی تأثیرگذارترین شخصیت­‌های تاریخ)  

 

کتاب 100 زن تأثیرگذار تاریخ (راهنمای بریتانیکا در معرفی تأثیرگذارترین شخصیت­‌های تاریخ) به کوشش کتلن کوئیپر؛ برگردان شهین احمدی، انتشارات معین؛ در 521 ص، سال 1395 روانه بازار گردید.

جهان از زنان اثرگذار ـ که هر یک داستان حیرت­انگیز خود را دارند ـ پر است. چه آنان که با وجود دشمن‌کامی‌ها و مخالفت‌­خوانی­‌ها شکوفا شدند، چه زنانی که مخالفت­‌های خانوادگی سدّ راهشان بود و چه آنان که دشواری­‌ها و موانع خارجی تا قرن‌ها به صرف زن بودن نخستین مشکلی بود که برای رشد و شکوفایی­‌شان باید بر آن چیره می­‌شدند. بدیهی است هیچ کتابی، هر اندازه پر صفحه، نمی­‌تواند نکات ریز و پیچیدگی‌های زندگی تمام آنان را یک‌جا گرد آورد.

در این کتاب شرح زندگی با نفوذترین و اثرگذارترین زنانی آمده که به‌عنوان نمایندگان برجسته هم­جنسان خود دست به عمل زده­اند. برخی از زنانی که در این کتاب به آنها پرداخته شده، نه برای قدرت رسیدن، بلکه برای توانمندکردن زنان دیگر فعالیت کرده‌اند، و نیز زنانی که رهبری تحقیقات علمی و نگاه هنرمندانه­‌شان به روشنگری و غنی‌سازی جامعه مدرن کمک کرده و به آن شکل داد‌ه­‌اند. این زنان ستایش برانگیز و اثرگذار برای همه ما، زن یا مرد، الگویی فراهم کرده‌اند تا در زندگی خود کوشا باشیم.

کتاب حاضر با شماره بازیابی 58190 در کتابخانه مجلس موجود است.

مریم نوری، کارشناس روابط عمومی و امور بین­‌الملل کتابخانه مجلس

    بازدید:1476
    یادداشت ها
    Parameter:300756!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار