کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
معرفی کتاب؛
[1399/01/31]

کتاب شرح ادیبانه مناجات شعبانیه منتشر شد  

 

کتاب «از سکوی شعبان» نوشته حجت‌الاسلام علی رهبر شامل شرح ادیبانه مناجات شعبانیه، به‌تازگی توسط انتشارات جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

 

این‌کتاب از بلندپایه‌ترین نیایش‌های مناجاتی شیعه، عشق‌نامه معروف «مناجات شعبانیه» امام علی (ع) است که امام راحل (ره) و رهبر انقلاب خواندن آن را در این‌ایام و برای هر روز تاکید کرده‌اند.

 

نویسنده کتاب پیش‌رو، نزد اساتیدی چون آیات عظام حائری شیرازی، حسینی بوشهری، محمد یزدی، ری شهری، دین پرور، محسن اعتمادی، تحصیل کرده و اکنون عضو هیأت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان است. این‌پژوهشگر ۱۵ کتاب در کارنامه دارد. رهبر در حال حاضر مشغول نوشتن ترجمه و شرح نهج‌البلاغه است.

 

«از سکوی شعبان» به‌شکل دو زبانه فارسی‌عربی، با ویراستاری محمود سوری و طراحی جلد حسن کریمی منتشر شده و بخش شرح کتاب به زبان فارسی آمده است.

 

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

گرچه رفتارهایم، خرد و کلان است اما دلی به وسعت اقیانوس‌هایم دادی و یک دل دادی؛ نه دو دل و در این سینه سینایی، گوهر گرانباری به نام امید و آرزویم بخشیدی! در اطاعت من از تو، غرور می‌گیردم که چنین و چنان کردم و توهم‌ها بیچاره‌ام می‌کند اما امید من، تحفه‌ای است که بدون کوشش عنایتم کردی...

قطعا به دنبال رسوایی من نیستی چون برای سلامتی من فرشتگانی را گماشتی و نظام دفاعی بدنم را چونان ارتشی ممتاز، در برابر هجوم میلیارد مزاحم سلامت، مجهز کردی...
عشق تو آتش می‌زند ولی خاکستر نمی‌کند و همه وجد و نشاط و شوق و ذوق و پایداری در این شرب مدام است.

 

این‌کتاب با ۱۳۵ صفحه و قیمت ۱۸ هزار تومان منتشر شده است.

    بازدید:272
    یادداشت ها
    Parameter:305599!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار