کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » امور بین‌الملل
0.0 (0)
گسترش روابط فرهنگی ایران و عراق
[1396/11/18]

کتابخانه مجلس و عتبه حسینی تفاهم نامه همکاری امضا کردند  

با توجه به همکاری علمی و فرهنگی عتبه با عتبات عالیات بخصوص با عتبه حسینی و در  راستای تداوم همکاری‌های بین‌المللی در ملاقات ریس مرکز کربلا با رئیس کتابخانه، موزه  مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تفاهم‌نامه مجددی در روز سه‌شنبه،‌ 17 بهمن 1396 به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل در این دیدار عبدالامیر عزیز القریشی با اظهار خرسندی از همکاری با کتابخانه خواستار مشارکت در کنگره‌های علمی بخصوص در کنگره آتی سید مجاهد که در سال آینده در کربلای معلی برگزار می‌شود؛ گردید. دراین دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید علی عماد با تاکید بر همکاری مستمر با عتبه حسینی از گسترش همکاری‌های و دور جدید فعالیت‌های مشترک حمایت کرد  تمدیدتفاهم نامه همکاری بمدت سه ساله به امضای طرفین رسید.

مسؤول اموربین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در ابتدای این ملاقات با ارائه گزارشی از فعالیت‌های 4 ساله اخیر، تبادل منابع، حضور در کنگره‌های مشترک و برگزاری دوره مرمت و کتابداری برای کارشناسان مرکز کربلا را ازاهم فعالیت‌های انجام شده دانستند و بر آمادگی برای برپایی نمایشگاه‌های اسنادی و تصویری با موضوع کربلا و آلبوم‌های نفیس از تصاویر عتبات عالیات در دو کشور و سایر مناطق تاکید کردند .

در پایان این مراسم فهرست 9 جلدی نسخ خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی به قید یادبود به مرکز کربلا اهدا گردید تا در کشور عراق مورد استفاده محققان قرار گیرد.

 

    بازدید:1340
    یادداشت ها
    Parameter:300268!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار