کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » آموزه ها و آویزه ها
0.0 (0)
[1396/02/24]

کاهش استرس با خواندن مجلات  

همانطور که مزایای مختلفی برای خواندن وجود دارد محمل های مختلف مطالعاتی نیز شامل روزنامه ها، کتاب ها، داستان ها، مجلات و بلاگ ها موجود است.

همانطور که مزایای مختلفی برای خواندن وجود دارد محمل های مختلف مطالعاتی نیز شامل روزنامه ها، کتاب ها، داستان ها، مجلات و بلاگ ها موجود است.

به گزارش لیزنا، اگرچه امروز فن آوری، افق های گسترده ای را پیش رو قرار داده است، اما در دو دهه گذشته پاسخ به این پرسش به چند نقطه نظر محدود می شد. همانطور که مزایای مختلفی برای خواندن وجود دارد محمل های مختلف مطالعاتی نیز شامل روزنامه ها، کتاب ها، داستان ها، مجلات و بلاگ ها موجود است. مهم ترین مزایای هر یک از رسانه ها برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به مرور در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

آنچه در ادامه آمده است مزایای خواند مجلات است.

 مزایای خواندن مجلات

توجه کردن به تغییر علایق و تمایلات

مجلات اطلاعات را در قالبی زیبا و جذاب برای خوانندگان  بسته بندی می کنند و این اطلاعات را که ممکن است درباره شیوه  و روش زندگی یا موضوعی خاص باشد را مطابق علایق خواننده به روز می کنند. این علایق ممکن است درباره یک شایعه محلی یا آنچه که از مد موجود در فروشگاه هاست یا حتی جدیدترین قوانین در کشور باشد. مرور مجلات برای کسانی که قادر به مطالعه مقالات سنگین و طولانی و یا نشستن در یک مکان به مدت بیشتر از ۱۵ دقیقه نیستند می تواند سود مند باشد.

افزایش دانش شما درباره موضوعات مختلف

تقریبا برای هر حوزه موضوعی از دانش مجله ای به آن موضوع اختصاص داده شده است – از مجلات زنان تا علوم و فن آوری، از مجلات ورزشی تا علمی، مجلات مد و سبک زندگی تا عکاسی یا بهداشت و ..._خوانندگان انتخاب های زیادی برای مجلات با موضوعات مورد علاقه خود دارند.

(اگر مشتاق و هوادار مجلات مد و فشن هستید می توانید Vogue یا Bazaar را مشترک شوید یا اگر درباره شغل و درآمد می خواهید بدانید می توانید بطور مرتب مجله  Time یا  Forbes را پی گیری کنید) دانش خود را درباره یک سرگرمی بخصوص، علاقه یا موضوع مورد نظر با انتخاب و خواندن مجلات افزایش دهید.

صرف وقت بدون اتلاف آن

خواندن مجلات ممکن است یک وقت گذرانی مناسب برای بعد از ظهری خسته کننده باشد اما شما ناخودآگاه همینطور که از سر تنبلی و بی حوصلگی آن را ورق می زنید و مرور می کنید مطالب هرچند ناچیز و بی اهمیت را کسب می کنید. یکی از مهمترین مزایای خواندن مجلات به عنوان یک شیوه و روال وقت گذرانی آن است که ندانسته ممکن است اطلاعاتی در حافظه تان ثبت کنید حتی ممکن است به این مسأله فکر نکنید که وقتی منتظر رسیدن نوبت خود در مطب پزشک هستید و مجلات را ورق می زنید یا در همین حین با شخصی مشغول صحبت هستید باز هم مطالبی در ذهن شما وارد می شود.

کاهش استرس و نگرانی

خواندن مجلات مورد علاقه اتان شبیه روشن کردن ذهن شماست و استرس را کاهش می دهد. توجه کنید به اینکه چگونه بعد از خواندن مجله ای که به آن علاقمندید احساس شادابی و جوانی دارید.

از مرور مجلات می توانید عقاید متعددی کسب کنید و یا الهام بخش روح شما باشد و یا بطور ناگهانی باعث ارتقاء افکار شما در موضوعاتی که علاقمند به آن هستید و روزانه آنها را مطالعه می کنید شود.

ترجمه: زهره چراغی

لیزنا

    بازدید:1198
    یادداشت ها
    Parameter:291458!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار