کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
تقدیر و تجلیل از تهران‌پژوهان در بخش‌های مختلف؛
[1397/10/05]

پنجمین جشنواره پژوهشی جایزه تهران برگزیدگانش را شناخت  

 

پنجمین جشنواره پژوهشی جایزه تهران در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزیدگانش را شناخت. در این مراسم از رضا شیرازیان، حمیدرضا نوروزی‌طلب، علیرضا قاسم‌خان و داریوش شهبازی برای نگارش کتاب در حوزه تهران قدردانی شد.

 

 پنجمین جشنواره پژوهشی جایزه تهران دوشنبه سوم دی‌ماه با حضور استادان، تهران‌پژوهان، اهالی فرهنگ، هنر و اصحاب رسانه، شهردار تهران، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، استاندار تهران و دیگر مسئولان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار شد.

این جشنواره با هدف تقدیر و تجلیل از تهران‌پژوهان در بخش‌های مختلفی چون کتاب، عکس، فیلم، نمایش، پایان‌نامه، تجلیل از چهره پیشکسوت حوزه تهران‌پژوهی و ایجاد انگیزه علمی پژوهشی و گسترش دانش در این رشته برگزار شد.
 
در این مراسم شادمهر راستین برای اعلام نخستین برگزیده پنجمین دوره از جایزه تهران از ابراهیم مختاری خواست تا روی سن بیاید و نام رخشان بنی‌اعتماد توسط او اعلام شد. در ادامه احمد مسجدجامعی، عضور شورای شهر تهران، شجاع‌ پویان، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، برزین ضرغامی، رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران، علیرضا تابش، رئیس سازمان سینمایی فارابی، مهرشاد کاظمی، دبیر جشنواره، احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و سید عبدالله انوار، برای اهدای جوایز به روی سن آمدند.
 
در بخش پیشکسوتان لوح تقدیر و جایزه تهران  به کامران صفامنش در حوزه شهر و شهرسازی اهدا شد. همچنین لوح تقدیر و جایزه تهران به اسکندر مختاری، پیشکسوت معماری و مرمت منطقه تاریخی تهران رسید.

در ادامه مراسم در بخش جوایز فرهنگی از سید محمود دعایی خواسته شد به روی سن بیاید. این بخش به کتاب و پایان‌نامه‌های برتر اختصاص داشت.

لوح تقدیر و جایزه تهران به مولف کتاب «تهران‌نگاری؛ تهران در مطبوعات دوره قاجار» به رضا شیرازیان، لوح تقدیر و جایزه تهران به مولف کتاب «از تهران تا شمیران» نوشته حمیدرضا نوروزی طلب، لوح تقدیر و جایزه تهران به مولف کتاب «تکیه دولت» نوشته علیرضا قاسم‌خان اهدا شد. همچنین لوح تقدیر و جایزه تهران به دلیل تالیف چندین عنوان کتاب در حوزه تهران (برگ‌هایی از تاریخ تهران- پرسه در دارالخلافه (چهار جلد)- روایاتی از تهران قدیم (دو جلد) به داریوش شهبازی رسید.
 
در بخش پایان‌نامه ضمن تقدیر از بهارک محمودی و محمد تقی‌زاده جایزه به جواد دعایی شادلو اهدا شد.

​در بخش ناشر فعال لوح تقدیر و جایزه تهران  به ناصر میرباقری، مدیرمسئول انتشارات گویا اهدا شد. در بخش فیلم و عکس از سیف‌الله صمدیان خواسته شد که برای اهدای جایزه به روی سن بیاید لوح تقدیر و جایزه تهران در این بخش  به شهرام میراب اقدم اهدا شد.

همچنین به پاس سال‌ها فعالیت در عرصه عکاسی با محوریت تهران لوح و جایزه تهران  به ناصر قاسمی و همین‌طور در همین قسمت لوح تقدیر و جایزه تهران به فرخ فخرالدینی اهدا شد.

در حوزه میراث و گردشگری لوح تقدیر و جایزه  به جبرئیل نوکنده اهدا شد.

در حوزه فعال محیط زیست استاد سمیع‌نژاد برای اهدای جایزه به روی سن آمد و لوح تقدیر و جایزه تهران اهدا شد به پیشکسوت و فعال محیط زیست غلامرضا منوچهری.

در بخش مرکز مطالعات و پژوهش‌های شهری دکتر واعظ مهدوی برای اهدای جایزه به روی سن آمد و لوح تقدیر و جایزه تهران به پاس فعالیت در امر پژوهش آمار و تحلیل داده‌های شهری به زهرا بهروز، مدیر مرکز رصدخانه شهری تهران اهدا شد.

در حوزه خبرنگار و عکاس هنری احمد محیط‌ طباطبایی برای اهدای جایزه به روی سن آمد و لوح تقدیر و جایزه تهران در حوزه خبرنگاری به افشین امیرشاهی و در حوزه عکاس خبری تهران، حمید فروتن لوح تقدیر و جایزه تهران را از آن خود کردند.

    بازدید:723
    یادداشت ها
    Parameter:302580!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار