کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
[1396/07/03]

نمایشگاه عکس از عکاسان دفاع مقدس  

به مناسبت هفته دفاع مقدس  مراسم افتتاحیه نمایشگاه منتخب عکس از عکاسان  دفاع مقدس با مشارکت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روز دوشنبه 27 شهریور و با حضور دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، محمد خدادادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و سردار جواد خضرایی مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی، برگزار گردید.

نمایشگاه مزبور با موضوع دفاع مقدس و براساس تفاهم­نامه ایرنا و معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مدت دو هفته برپا خواهد بود.

برای حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،۵۰  قطعه عکس منتخب عکاسان و نیز ۳۰ قطعه عکس کم­یاب دیگر در قالب نمایشگاه مردمی  از سوی ایرنا در اختیار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قرار گرفته است. ایرنا به خاطر داشتن گنجینه غنی از تصاویر دوران دفاع مقدس تا به امروز چند نمایشگاه اختصاصی و چندین نمایشگاه مشارکتی با شهرداری تهران و ارگان‌های دیگر برپا نموده است. علاوه بر این، خبرگزاری جمهوری اسلامی در حال ساماندهی اسناد و مدارک دوران دفاع مقدس بوده و طرح دیگری نیز  برای تاسیس یک موزه رسانه در دست دارد.

نکته­ی قابل توجه درباره این نمایشگاه عکس، گزینش مناسب تصاویر است. در این انتخاب سعی شده تا تصاویر در عین نمایش لحظات حساس و دشوار دوران دفاع مقدس، از نظر اصول زیباشناختی عکاسی و ترکیب‌بندی از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

گفتنی است در این مراسم آقای میثم رضایی به عنوان-نماینده­ کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی نیز در جمع مدعوین دیگر­نهادها و سازمان‌ها حضور یافته و از نمایشگاه مذکور دیدن نمود.

این نمایشگاه از دوشنبه 27 شهریور تا 7 مهر برای بازدید عموم دایر است.

 

 

 

 

 

    بازدید:2256
    یادداشت ها
    Parameter:297366!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار