کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
با همکاری موسسه خانه کتاب؛
[1398/03/18]

نخستین جشنواره ملی «کاما» فراخوان داد  

 

انجمن نابینایان ایران و انجمن علمی و آفرینش‌های هنری معلولان ایران با مشارکت موسسه خانه کتاب و دیگر نهادها، نخستین جشنواره ملی «کاما» (کتاب افراد دارای معلولیت ایران) را برگزار می‌کند.

 

 نخستین جشنواره ملی «کاما» با هدف توجه جامعه به معلولان کشور، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر حوزه افراد دارای معلولیت، تقدیر از آثار برتر معلولان اهل قلم و تقدیر از آثار برتر نویسندگان، پژوهشگران و مترجمان در موضوع انواع معلولیت برگزار می‌شود.
 

براساس این فراخوان، دبیرخانه جشنواره از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت می‌کند با پُرکردن کاربرگ مخصوص جشنواره، کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
 

آثار ارسالی به این جشنواره باید نخستین‌بار در پنج سال اخیر(۱۳۹۷-۱۳۹۳) منتشر شده باشند و کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد. همچنین، آثاری در این جشنواره داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را پُر کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند.

آثار دریافت شده بازگردانده نخواهد شد.
 

از جمله محورهای نخستین جشنواره ملی «کاما» می‌توان به موضوعات؛ اجتماعی؛ آسیب‌های اجتماعی مربوط به انواع معلولیت، توان‌بخشی افراد دارای معلولیت، روان‌شناسی مشاوره و پیشگیری از انواع معلولیت، شهرسازی و فضاهای شهری و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، تربیت‌بدنی و فضاهای ورزشی و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، پزشکی مرتبط با افراد دارای معلولیت، ادبیات داستانی، شعر، هنر، تاریخ و...(شامل آثار افراد دارای معلولیت) و کتاب‌های نشر بریل  اشاره کرد.
 

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۱ مرداد‌ماه ۱۳۹۸ آثار خود را به نشانی تهران، خیابان استاد نجات‌الهی، خیابان اراک، پلاک ۴۶، طبقه همکف ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر  به تارنمای www.ADLhamgam.ir  مراجعه یا با شماره تلفن‌های ۸۸۹۱۳۶۶۳- ۰۲۱و ۸۸۹۰۶۶۷۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

    بازدید:845
    یادداشت ها
    Parameter:304249!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار