کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » امور بین‌الملل
0.0 (0)
فراخوان ایفلای پارلمانی ٢٠١٩
[1398/03/12]

موضوع : ‏تدوین کتابچه اخلاق در کتابخانه های پارلمانی و مراکز تحقیقاتی  

 

بخش کتابخانه های پارلمانی ایفلا با ارسال گزارش مختصری از نتایج اجلاسیه های خود در خصوص تدوین  «کتابچه راهنمای کتابخانه های پارلمانی» از کتابخانه های پارلمانی عضو درخواست ارسال پیشنهاد و نظرات خود برای بررسی ای موضوع در کارگاه تخصصی در ایفلای 2019 در یونان شده است .

قابل ذکر است در ایفلای 2015 موضوع « اخلاق در ارائه خدمات  تحقیاتی پارلمانی » در کمیته ای مربوطه مورد بررسی و تایید قرار گرفته است  .

در نشست ایفلای 2019 در آتن با توجه به اینکه امکان ارائه تعربف واحدی از اخلاق در کتابخانه های پارلمانی بوجود نیامده است ؛ کتابخانه های عضو با بررسی چک لیست اولیه پیوست  ؛می توانند نظرات سازمانی خود را ارسال نمایند

 

 

شعار ایفلا 2019 : «گفتگوی آگاهی بخش  و تغییر توانبخش»

 

بخش خدمات کتابداری و پژوهشی به پارلمان‌ها در ایفلا از پژوهشگران دعوت می‌کند که پیشنهاد‌های خود را برای نمایش‌های کوتاه،‌ جذاب و الهام‌بخش در زمینه اشتراک‌گذاری دانش و جلسات آزاد تعاملی در آتن،  2019(1398) ارائه نمایند.

هدف و دامنه

بخش خدمات کتابداری و پژوهشی به پارلمان‌ها دو نقش مهم دارند:

1-اطلاع‌رسانی به نمایندگان مجلس در حمایت از آن‌ها در امر قانون‌گذاری، سیاست‌گذاری و نظارت دقیق،

2- به‌طور فزاینده تسهیل ارتباط باز و شفاف بین مجالس و شهروندان. در یک جهان متغیر، بخش خدمات کتابداری و پژوهشی به پارلمان‌ها در جستجوی یافتن روش‌های نو و کارآمد برای تطبیق خدمات خود با نیاز‌های جدید نمایندگان مجالس و نیز نیاز‌های عموم مردم، پیوسته تلاش و نوآوری می‌کند.

هدف این بخش آگاهی یافتن از تجربیات عملی یکدیگر  است تا شرکت‌کنندگان بتوانند از ابتکارات و طرح‌های مؤفق در زمینه خدمات کتابداری و پژوهشی به پارلمان‌ها بهره‌مند شوند. از شما دعوت می‌کنیم تا تجربیات خود را در خصوص چگونگی ایجاد محصولات و خدمات نوین یا منطبق کردن محصولات و خدمات فعلی با نیاز‌های جدید یا برآوردن انتظارات و توقعات متغیر  مبادله کنید و به اشتراک بگذارید. 

 

 

 

موضوعات قابل نمایش

§     توسعه کانال‌های نوین اطلاع‌رسانی و ابزار‌های ارتباطاتی، به عنوان مثال کاربرد نرم‌افزار‌های مخصوصِ رسانه‌های اجتماعی، خدمات و برنامه‌های اجرائی(اَپ)) گوشی همراه، خدمات تعاملی،‌ اطلاع‌رسانی همگانی و غیره.

§     تسهیل راه‌های ارتباطی بین پارلمان‌ها و قانون‌گذاران، و عموم مردم،  به عنوان مثال امکان استفاده مجدد از اطلاعات و محصولات تحقیقاتی، پاسخگویی به نیاز‌ها و پرسش‌های شهروندان، درج بازخوردهای شهروندان در خدمات اطلاع‌رسانی پژوهشی.

§     نوآوری در عملکرد‌ها؛ چگونگی تحصیل ایده‌ها، تغییر فرآیند‌ها، تعامل با مشتریان و آگاهی یافتن از آخرین دستاورد‌های فن‌آوری.

§     تغییر دادن ابتکاراتی که ارتباط بین ذی‌نفع‌های مختلف را ارتقاء داده است.

§     ارائه ابتکارات در زمینه همکاری یا مشارکت که نمایندگان مجلس و شهروندان را به یکدیگر متصل می‌کنند یا گفت‌وگو بین آن‌ها را تشویق و ترغیب می‌کند.

 

 محققان محترم که در این زمینه دارای تحقیقات و مقالات می‌باشند می‌توانند نسخه‌ای از تحقیق خود را به نشانی ای.میل زیر ارسال فرمایند.

international@ical.ir

 

    بازدید:601
    یادداشت ها
    Parameter:304234!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار