کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
گزارشی از مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1398/05/05]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش نهم)  

تهیه و تنظیم: زهرا غلامحسین پور (کارشناس اشاعه و اطلاع­‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس)

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «گزارش جامع عملکرد هشت ساله بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی» پرداخته می‌شود. بخش‌های پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش هشتم بخوانید.

 

گزارش جامع عملکرد هشت ساله بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی 1376-1368

 

فعالیت­‌ها و خدمات بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی در سه بخش «اقتصادی»‌، «مستضعفان و محرومان» و «جانبازان»، شامل طیف وسیعی می­گردد که از زمان تشکیل آن در سال 1357، مبادرت به انجام و ارائه آنها نموده است. تردیدی نیست که رفته رفته این فعالیت‌ها و خدمات گسترده شده و با عهده­دار شدن وظیفه خدمت به جانبازان به اوج خود رسیده است.

 

گزارش حاضر با هدف کلی ارائه جامع فعالیت های این نهاد و در دو بعد «زمانی» و «موضوعی» فعالیت؛ تدوین شده که طی آن دوره زمانی هشت ساله 1376-1368 مورد بررسی قرار گرفته است و فعالیت های اصلی بنیاد برحسب سازمان ها و واحدها تشریح و بررسی شد‌ه‌اند.

 

از دیگر ضرورت‌های تدوین این گزارش، لزوم اطلاع رسانی از فعالیت های این نهاد عظیم و ارائه گزارش کار از خدمات و تلاش‌­های آن است.

 

در تدوین این گزارش از راهنمایی­ها و دیدگاه­های اهل نظر و کارشناسان بنیاد در واحدهای مختلف بهره گرفته شده و نقایص کار تا حد امکان رفع گردیده است.

 

این گزارش در 6 فصل تنظیم شده است:

فصل 1- کلیات

فصل 2- ستاد بنیاد

فصل 3-بخش جانبازان

فصل 4- بخش مستضعفان و محرومان

فصل 5- سازمان های بخش اقتصادی

فصل 6- واحدهای مستقل

 

گزارش جامع عملکرد هشت ساله بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی 1376-1368، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، اداره کل روابط عمومی و امور فرهنگی، تهران: بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، اداره کل روابط عمومی و امور فرهنگی، 1377.

 

    بازدید:695
    یادداشت ها
    Parameter:304530!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار