کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » امور بین‌الملل
0.0 (0)
کنگره جهانی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایفلا؛ هشتاد و سومین همایش و مجمع عمومی ایفلا
[1396/06/01]

مراسم افتتاحیه ایفلا  

هشتاد و سومین دوره کنفرانس جهانی ایفلا با محوریت موضوعی «کتابخانه‌ها، انسجام، اجتماع» از ۱۹-۲۵ آگوست ۲۰۱۷ (۲۸ مرداد تا ۵ شهریور ۱۳۹۶) در شهر وروتسواف لهستان برگزار می‌شود.

افتتاح رسمی کنگره ایفلا در روز یک‌شنبه، 29 مرداد 1396(20 آگوست 2017)  با سخنرانی رییس و دبیر کل ایفلا  معاون نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان ،افتتاح گردید.

«دونا شیدر(Donna Scheeder)» رئیس ایفلا در سخنرانی­ اش ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان کنگره و تشکر از دست­اندرکاران برگزاری هشتاد و سومین کنگره ایفلا، گفت: موضوع این دوره از کنفرانس جهانی، به امیدها و رؤیاهای ما برای آینده اشاره می کند. انسجام در یک جامعه متحد، می تواند توانایی مداوم برای ایجاد تغییر در زندگی مردم و استفاده از دانش برای بهبود شرایط در جامعه را  تضمین نماید.

وی با اشاره به برنامه غنی کنفرانس افزود: این برنامه سرشار از فرصت­ هایی برای یادگیری شیوه ­ها و ابزارهای جدید مانند قصه گویی و قوم نگاری کتابخانه برای ارزیابی کاربر، بحث درباره مسائل انتقادی مانند نابرابری اطلاعاتی، به اشتراک گذاری تجربیات درباره چگونگی عملکرد کتابخانه ها در دستیابی به اهداف  توسعه پایدار سند ۲۰۳۰ و نگرش به آینده است.

«دونا شیدر» ادامه داد: کارمندان ایفلا، کمیته تخصصی، کمیته های دائمی و اجرایی کار ارزشمندی را برای تنظیم یک برنامه غنی انجام داده اند تا ایده هایی ارزشمند را دسترس پذیر کنند. اکنون زمان رونمایی از محصولات و فرصت های جدید است. ایفلا «نقشه کتابخانه دنیا» را راه اندازی کرده است. این نقشه نماینده ای از آمارهای کتابخانه ای  و یک ابزار قوی برای مقایسه ای جهانی از سنجش های مختلف عملکردهای کتابخانه است که توسط داده های سطح کشور ترسیم شده اند. از تمامی کسانی که در تهیه این ابزار سهیم بوده اند تشکر می کنم و با به اشتراک گذاری داده های بیشتر از کتابخانه های مختلف، این نقشه بزرگتر و کامل تر خواهد شد. شما می توانید از این نقشه جهانی در غرفه ایفلا بازدید کنید.

و در نهایت وی به اهداف سند ۲۰۳۰ اشاره کرد: در طول این هفته درباره تلاش های کتابخانه های دنیا برای دسترسی به اهداف توسعه پایدار سند ۲۰۳۰ خواهید شنید. این اهداف فرصت های مهمی را برای کتابخانه ها ارائه می کند که به ربط حضور آن ها برای رفع نیازهای جامعه اشاره دارد تا بودجه هایی را از دولت هایشان برای انجام این کار بدست آورند. جلسات مرتبط با این موضوع را که سرشار از داستان های کتابخانه های مختلف است را از دست ندهید. این کنگره براین اشاره می کند که ما چگونه با یکدیگر میتوانیم به اهدافمان دست یابیم. با غرور زیاد افتتاحیه هشتاد و سومین دوره کنفرانس جهانی ایفلا را اعلام می کنم.

مترجم: الهه حسینی

منبع: لیزنا

 

    بازدید:2247
    یادداشت ها
    Parameter:295160!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار