کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی؛
[1398/01/21]

فراخوان بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد  

 

سازمان انتشارات جهاددانشگاهی فراخوان بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی را اعلام کرد.

 

بنا بر این فراخوان، دانشجویان مؤلف و مترجم فرصت دارند تا ۳۱ خرداد سال جاری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

این جشنواره هر ساله همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی به منظور چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان و شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه برگزار می‌شود.

 

شرایط شرکت در جشنواره

بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و ۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

براین اساس هم‌زمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، انتشار کتاب در سال ۹۶ تا ۹۷، ثبت‌نام اینترنتی، ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه شده از شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.
همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ‌التحصیلی، کتاب خود را منتشر کرده‌اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند. کتاب الکترونیک ارسال شده به جشنواره باید مجوز ارشاد و هولوگرام داشته باشد.

یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه کرده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

 

تجلیل از ناشر برگزیده و جوان‌ترین مؤلف و مترجم دانشجو

براساس این فراخوان، ناشران می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی، به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، در آیین اختتامیه جشنواره تجلیل خواهد شد. در این جشنواره همچنین از جوانترین پدیدآورنده، مؤلف و مترجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

موضوع ویژه بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، به «فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی» و «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی» اختصاص دارد.

یادآور می‌شود علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۷۲، صندوق پستی ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.

    بازدید:801
    یادداشت ها
    Parameter:304017!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار