کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
کلام رهبری
[1396/10/20]

«دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد»؛ گفتارهای رهبر معظم انقلاب در دیدارهای سالانه با مردم قم  

انتشارات انقلاب اسلامی کتاب «دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد» شامل سخنان مقام معظم رهبری در دیدارهای سالانه با مردم قم به‌مناسبت ۱۹ دی‌ماه را منتشر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، کتاب «دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد»، شامل تمامی بیاناتی است که در سالگرد 19 دی و در حضور مردم قم در حسینه‌ی حضرت امام خمینی(ره) توسط رهبر معظّم انقلاب ایراد شده است. سه سخنرانی مربوط به سال‌های 72، 73 و 78 برای نخستین بار منتشر می‌شود. در سال‌های 76 و 77 دیدار انجام نشده و به جای آن دو پیام از معظّمٌ‌له خطاب به مردم قم صادر شده است.

در این کتاب به موضوعات «حیات طیبه»، «رمز پیروزی؛ ایمان به خدا و فداکاری»، «انسان‌سازی؛هدف اصلی انقلاب»، «نقش مهم دین و رهبری دینی در پیروزی و بقای انقلاب»، «حفظ وحدت و امید؛ راه مقابله با دشمنی استکبار»، «وظیفه‌شناسی مردم؛ راز پیروزی انقلاب»، «قیام برای خدا؛ روح تمام عوامل پیروزی انقلاب»، «راه پیروزی ملت‌ها؛ شناخت نیاز زمانه»، «هوشیاری ملت؛ خنثی کننده‌ی توطئه‌ی دشمنان»، «ایمان ملت؛ منشا حضور شجاعانه»، «دشمنان درونی و بیرونی انقلاب اسلامی»، «حضور مردم در صحنه؛ راه مقابله با نفوذ دشمن»، «حرکت امام حسین(علیه‌السلام)؛ الگوی همه‌ی انسان‌های آزاده»، «حماسه‌ نهم دی؛ حرکتی برخاسته از بصیرت و دشمن‌شناسی» و ... از لسان رهبر معظّم انقلاب اسلامی پرداخته شده است.

فرارسیدن 19دی‌ماه در هر سال، خاطره‌ یکی از مهمترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی را در ذهن‌ها زنده می‌کند. خاطره‌ای که هم تبیین‌کننده‌ سمت و سوی اصلی انقلاب و هم روشنگر نقش مردم عزیز و شریف قم است (18 دی 1376). روز نوزدهم دی بدون شک یکی از ایام اللهاست. این روز در تاریخ بعد از خود و مسیر حرکت در طول انقلاب و نهضت، تأثیر اساسی داشت. اگر قیام مردم قم در طلیعه‌ این نهضت و در پیشانی انقلاب ثبت نمی‌شد، به گمان زیاد بدخواهان ملت ایران و دشمنان انقلاب حتی هویت اسلامی نهضت را هم ممکن بود انکار کنند. با این کار، قم مظهر قیام مومنانه‌ مردم، مظهر اعتصام به حبل‌الله و مظهر «تقوموالله‌مثنی‌وفرادی» شد؛ بنابراین روز نوزدهم دی، نقطه‌ی عزیمت در نهضت و انقلاب اسلامی ایران است (18 دی 86).

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ این کتاب اینجارا کلیک کنند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند کتابرا با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان از طریق پایگاه‌ اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی تهیه کنند.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/10/19/1623255

    بازدید:1560
    یادداشت ها
    Parameter:299766!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار