کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
با هدف گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی؛
[1398/03/21]

دعوت نمایندگان مجلس از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی  

 

 شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مردم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مردم را به شرکت در این جشنواره دعوت کردند. 

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه مجلس با فراخواندن مردم استان مازندران به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: تجربه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نشان داد می‌توان با طراحی برنامه‌های مناسب، کتابخوانی را مفید و هدفمند در جامعه ترویج داد؛ طوری که با استقبال مردم روبرو شود.

 

علی اصغر یوسف نژاد اظهار داشت: دغدغه‌های بسیاری در حوزه کتابخوانی در جامعه وجود دارد و این جشنواره بهترین فرصت برای حضور مؤثر دغدغه مندان است تا با تبلیغ و نیز تعریف هدف مناسب، جریانی فراگیر ایجاد کنند.

 

عزیز اکبریان، نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی در این مورد گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگ‌ترین مسابقه کتابخوانی در سطح کشور، با معرفی کتاب‌های ارزشمند در رابطه با سیره منور اهل بیت علیهم السلام، یکی از بهترین برنامه‌هایی است که باعث ارتقای سرانه مطالعه جامعه شده و با دربرگیری طیف گسترده سنی در فرهنگ‌سازی ناب اسلامی و رشد بصیرت و معرفت دینی نقش بسزایی دارد.

 

جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه است

محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در تعمیق و ترویج فرهنگ منور رضوی، بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برجسته‌ترین طرح‌هایی است که با معرفی منابع ارزشمندی با موضوع تبیین ابعاد زندگانی حضرت امام رضا (علیه السلام)، حضرت معصومه (سلام الله علیها)، حضرت احمدبن موسی (علیه السلام) و حضرت ابن الرضا امام جواد (علیه السلام) برای تمام گروه‌های سنی، توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است و فرصتی مغتنم را برای عاشقان اهل بیت (علیهما السلام) و علاقمندان به کتابخوانی برای مطالعه آثار غنی در این زمینه فراهم آورده است. بی تردید کتابخوانی، تعالی اندیشه و ارتقای سطح فرهنگی جامعه را به دنبال دارد و تلاش در برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی، در عمق‌بخشی به آگاهی و دانش عمومی در رابطه با سبک زندگانی اهل بیت (علیهما السلام) و ترویج آموزه‌های دینی در سطح جامعه مؤثر واقع خواهد شد.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی ماندگار است که روندی مطلوب در پیش گرفته، باعث شناخت و درک بیشتر ائمه اطهار شده و فرهنگ مطالعه را نیز تقویت می‌کند.

 

امیر خجسته ترویج فرهنگ اسلام ناب، شناخت ائمه، فرهنگ مطالعه، فرهنگ اسلامی- ایرانی و سبک زندگی را از خصوصیات بارز جشنواره یادشده دانست و ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی زیربنایی و اساسی در حوزه فرهنگی و دینی است.

 

سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، سیره رضوی را الگوی مناسبی برای مواجهه با شرایط زمان فعلی و عبور از تهدیدات دشمن دانست و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مناسبی است که علاوه بر آشنایی با جنبه‌های مختلف سیره رضوی و اهل بیت (ع)، موجب اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین گروه‌های مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان می‌شود.

 

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای امروزی جامعه یک ضرورت است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی با دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شرایط فعلی جامعه، اقدام بسیار مطلوب و میمونی در حوزه فرهنگ است. متأسفانه در سال‌های اخیر کتابخوانی تحت تأثیر فضای مجازی به شدت کاهش یافته و این اقدامات فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان ضروری است.

 

محمد کاظمی تصریح کرد: با تمام توان باید از این اقدام فرهنگی حمایت کرد تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با پیوستن به پویش کتابخوان جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی با موضوع امام رضا (ع) و زندگی ایشان و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، یکی از جشنواره‌های تأثیرگذار و ارزشمند در زمینه ارتقای مطالعه و کتابخوانی است.

 

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر این جشنواره با هدف جلب مشارکت تمامی اقشار جامعه از سنین مختلف از جمله کودکان نوجوانان و خانواده‌ها، رویکردی مناسب و هدفمند در جهت تسری جریان کتابخوانی به عمق جامعه است.

 

جشنواره کتابخوانی رضوی، راهی برای گسترش فرهنگ رضوی با بهره گیری از مطالعه

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شهرستان‌های شاهین شهر، میمه- برخوار در مجلس شورای اسلامی، در پیامی از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن بیان ابعاد مختلف شخصیتی امام رضا (ع)، به «مطالعه» که خواسته همیشگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، نیز پرداخته شود. به بیان دیگر می‌توان گفت جشنواره کتابخوانی رضوی در حقیقت راهی برای گسترش فرهنگ رضوی با بهره گیری از «مطالعه و خواندن» است.

 

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از همگان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی از زیرساخت‌های خوبی برخوردار است.

 

حسن بهرام نیا افزود: در دسترس بودن منابع و سهولت شیوه شرکت در آن از نقاط قوت این رویداد بزرگ فرهنگی است که امکان مشارکت تمام اقشار را در گوشه و کنار کشور فراهم کرده است. جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی بهینه برای پر کردن خلأ کتابخوانی در جامعه محسوب می‌شود. یکی از دستاوردهای این جشنواره حرکت در راستای معارف دینی و فرهنگ غنی اسلامی است که در بستر مطالعه دنبال می‌شود.

 

با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، ضامن سلامت جامعه خود باشیم

غلامرضا شرفی، نماینده مردم شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای به روز شدن اطلاعات و در امان ماندن از آسیب‌های اجتماعی باید مطالعه و برای این موضوع برنامه ریزی کرد. زیرا فرزندان ما از ما الگو می‌گیرند و جامعه‌ای که مردم آن اهل کتاب و کتابخوانی باشند، قطعاً مسیر رشد را طی می‌کند و از آسیب‌ها مصون خواهد بود. با شرکت در این جشنواره به صورت خانوادگی، کودکان مان را با کتاب و کتابخوانی و کتابخانه آَشنا کنیم و ضامن سلامت فرزند و جامعه خود باشیم.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از عمومی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که در کنار معرفی فرهنگ رضوی، در پیشبرد جامعه به سمت علم و عقلانیت ایفای نقش می‌کند.

 

احمد همتی با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی گفت: باید از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی کتاب استفاده شود. لازمه قرارگیری در مسیر توسعه، عقلانیت و علم است که از طریق مطالعه و انس با کتاب فراهم می‌شود.

 

جشنواره کتابخوانی رضوی، راهی برای تعمیق معرفت و بصیرت در جامعه است

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: نشر معارف قرآنی و سیره اهل بیت (ع) در جامعه باید با شیوه‌های متنوع، روزآمد و جذاب برای نسل جوان انجام شود تا در مقابل سیل تهاجم فرهنگی به سد محکم معارف الهی مجهز باشیم و مسلماً برگزاری جشنواره‌ای با عنوان جشنواره کتابخوانی رضوی که با کتاب‌های خوب برای رده‌های مختلف سنی تدارک دیده شده، راهی برای تعمیق معرفت و بصیرت در جامعه است.

 

علی اسماعیلی از مردم خواست با قدر دانستن این فرصت، به همراه خانواده در این جشنواره شرکت کنند و با مطالعه کتاب‌های خوب با موضوعات امام رضا (ع)، امام جواد (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع)، از برکات این مطالعه معنوی بهره مند شوند.

 

نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین (ع) به‌ ویژه حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام (که طبق روال هر دوره با هدف افزوده شدن منابع مرتبط با سیره یکی از معصومین(ع) به جشنواره نهم اضافه شده است) همزمان با ایام فرخنده دهه‌کرامت (اولین دهه ماه ذیقعده/ تیرماه پیش رو)، برگزار می‌شود. همچنین علاقمندان می‎توانند با مراجعه به سایت www.razavi.iranpl.ir هم از نحوه شرکت در جشنوراه در رده‎های سنی مختلف مطلع شوند و هم فایل کتاب‎ها را دریافت نمایند.

    بازدید:822
    یادداشت ها
    Parameter:304270!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار