کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » پژوهش و انتشارات
0.0 (0)
[1396/10/19]

حمایت کتابخانه مجلس از پایان‌نامه ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی  

دستورالعمل حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی مرتبط با مأموریت کتابخانه مجلس شورای اسلامی در پانزدهمین جلسه شورای پژوهشی کتابخانه در تاریخ 12/10/96 به تصویب رسید.

دبیر شورای پژوهش کتابخانه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت:  براساس این طرح، پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و سطح سه حوزه‌های علمیه و رساله‌های دوره‌های دکتری دانشگاه‌ها و سطح چهار حوزه‌ها که در راستای مأموریت‌ها و وظایف کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی باشد، مورد حمایت قرار می‌گیرد. این حمایت‌ها در سه زمینه «پشتیبانی علمی»، «حمایت مادی» و «حمایت از انتشار» ارائه خواهند شد.

این طرح با هدف«گسترش فعالیت‌های پژوهشی»، «بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای علمی»، «نیاز محورشدن پایان‌نامه‌‌ها و رساله‌ها و ایجاد ارتباط میان آنها و «بایسته‌های تحقیقاتی جامعه» و «تقویت انگیزه دانشجویان و طلاب» اجرا می‌گردد.

سرپرست معاونت پژوهش افزود، دستورالعمل یاد شده در تاریخ 19 دی ماه 1396 توسط رئیس کتابخانه به این معاونت ابلاغ شده و این معاونت موظف است در چارچوب دستورالعمل و با توجه به امکانات کتابخانه و اولویت‌های پژوهشی با هماهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاهی و حوزوی و با رعایت حقوق واحدهای آموزشی، نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام نماید.

برای اطلاع بیشتر از شرایط، مراحل و فرایند انجام این حمایت، می‌توانید به پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه به آدرس www.ical.ir  مراجعه نمایید.

    بازدید:1555
    یادداشت ها
    Parameter:299762!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار