کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
با امضای یک تفاهم‌نامه همکاری؛
[1397/11/28]

حمایت از توانمندان علمی در حوزه ادب فارسی شتاب گرفت  

 

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند تا شناسایی و حمایت از قشر توانمند علمی جامعه در حوزه ادبیات و زبان فارسی، شتاب گیرد.

 

 انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مراکز علمی کشور، یکی از رسالت‌هایی است که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به دنبال آن است تا از طرح‌های علمی و تحقیقاتی پژوهشگران در این مراکز حمایت شود. بر این اساس تا کنون ۱۲۴ تفاهم‌نامه همکاری توسط صندوق با مراکز مختلف منعقد شده است.

 

در همین راستا به تازگی تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران منعقد شد تا شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از قشر توانمند علمی جامعه در این حوزه شتاب گیرد.

 

حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی، ارسال اولویت‌های تحقیقاتی به همراه عضویت اعضای هیأت علمی انجمن در بانک اطلاعاتی پژوهشگران صندوق برای داوری و نظارت پروژه‌ها، از موضوعات این تفاهم‌نامه است. البته در کنار این موارد، تحقق موضوعات دیگری همچون اشاعه و ترویج ادبیات فارسی، افزایش درک عمومی از اهمیت این علم، ایجاد خانه زبان و ادبیات فارسی و همچنین نوآوری در ایجاد رشته‌های جدید در علوم انسانی و مقدر کردن آینده بهتر زبان و ادبیات فارسی در ایران نیز مد نظر در این تفاهم‌نامه همکاری قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران با هدف گسترش، پیشبرد، ارتقای علمی و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های زبان و ادب و فرهنگ کشور تشکیل شده است. بنابراین نگهداری سرمایه‌های علمی، پژوهشی و فناورانه این حوزه با امضای این تفاهم‌نامه مشترک دنبال می‌شود.

    بازدید:713
    یادداشت ها
    Parameter:303848!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار