کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » امور بین‌الملل
0.0 (0)
نشست رؤسای کتابخانه‌های پارلمانی در آتن
[1398/06/02]

حضور هیأت کتابخانه مجلس شورای اسلامی در نشست رؤسای کتابخانه‌های پارلمانی دنیا  

 

۳۵ امین دوره ایفلای پارلمانی از تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ به مدت ۲ روز در شهر اتن کشور یونان برگزار شد.

در این دوره کتابخانه مجلس با دو نماینده در این کنفرانس حضور داشت. ضمن ملاقات ریاست کتابخانه حجت الاسلام و المسلمین عماد با نمایندگان سایر کشورها در راستای همکاری های مشترک و همچنین شرکت  و تبادل نظر نمایندگان کتابخانه در نشست های تخصصی در حوزه های مختلف کتابخانه ای مانند مدیریت تغییر در کتابخانه ها، خدمات کتابداری و اطلاع رسانی، ارزیابی و کنترل کیفیت در خدمات کتابخانه ای، جایگاه و ابزارهای فناورانه در کتابخانه های پارلمانی و موضوعات دیگر.  در روز دوم کنفرانس سید علیرضا طیرانی در بخش به روز رسانی خدمات و پیشرفت های جدید کتابخانه های جهان سخنرانی کرد.

ابتدا طیرانی ضمن ارائه تاریخچه مختصری از کتابخانه مجلس به عنوان یکی از قدیمی ترین کتابخانه های پارلمانی با عمری به اندازه تاریخ پارلمان در ایران به معرفی بخش ها و منابع مختلف کتابخانه مجلس پرداخت.

مدیر امور کتابخانه ای در ادامه به معرفی اپلیکیشن مجلس یار و خدماتی که از طریق این اپلیکیشن به نمایندگان مجلس ارائه می شود پرداخت و آن را حاصل تلاش جوانان خلاق و نوآفرین ایرانی در دپارتمان فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

طیرانی در خاتمه به برنامه های آتی و در دست انجام ارائه خدمات کتابخانه ای و اطلاعاتی هر چه بهتر به نمایندگان مجلس ایران اشاره نمود و به تشریح خدمات میز مرجع مجازی پرداخت. درگاهی که از طریق آن نمایندگان مجلس در صحن علنی  و یا درخواست منابع اطلاعاتی تخصصی در زمینه های مختلف، در کمترین زمان ممکن قادر به دریافت آن خواهند بود.

ایفلای پارلمانی در عصر روز ۱ شهریور ۱۳۹۸ با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

    بازدید:694
    یادداشت ها
    Parameter:304668!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار