کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
دومین دوره جایزه ادبی نوفه؛
[1398/05/09]

جایزه ادبی «نوفه» فراخوان داد  

 

 فراخوان دومین دوره‌ جایزه ادبی «نوفه» در سه بخشِ «رمان گمانه‌زن سال»، «جایزه‌ فصل اول» و «رمان گمانه‌زن نوجوان» منتشر شده است.

 

بنا بر اعلام دبیرخانه‌ جایزه‌، دومین دوره‌ این جایزه‌ ادبی به بهترین آثار تالیفی گمانه‌زن در قالب رمان و یا داستان بلند که در محدوده‌ زمانی مهر ۹۷ تا شهریور ۹۸ منتشر شده باشند و طبق شرایط آیین‌نامه باشند تعلق می‌گیرد. از تمامی ناشران و نویسندگان دعوت شده تا پایان شهریورماه ۹۸ آثار واجد شرایط‌شان را به دبیرخانه‌ جایزه «نوفه» ارسال کنند.

 

همچون دوره‌ اول این جایزه و به منظور تشویق هرچه بیشتر نویسندگان به تألیف آثار گمانه‌زن، جوایز جنبی «فصل اول» و «جایزه‌ رمان گمانه‌زن نوجوان» نیز در کنار جایزه‌ رمان گمانه‌زن سال برگزار می‌شود.

 

در این فراخوان عنوان شده است: نویسندگان برای شرکت در جایزه‌ «فصل اول»‌ می‌توانند فصل یا قسمت دلخواهی از داستان بلند یا رمان گمانه‌زن‌شان را با رعایت مفاد آیین‌نامه‌ این بخش از جایزه‌ ادبی «نوفه» و با این شرط که اثر ارسالی هنوز به طور رسمی منتشر نشده باشد، از طریق آدرس پست الکترونیک fasle1[at]noofe[dot]info ارسال کنند. (این آدرس فقط در دوران برگزاری مسابقه معتبر بوده و ارسال به آن به منزله‌ شرکت در مسابقه ‌است.)

 

همچنین ناشران و صاحبان آثاری که مایل به شرکت در جایزه‌ جنبی «رمان گمانه‌زن نوجوان» هستند می‌توانند با ارسال آثاری که با شرایط درج‌شده در آیین‌نامه‌ این بخش از جایزه ادبی نوفه مطابقت دارند به دبیرخانه‌ نوفه (فرآیندی مشابه ارسال آثار برای جایزه‌ اصلی)، در این بخش شرکت کنند.

 

دبیرخانه‌ دومین دوره‌ جایزه‌ نوفه به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۸۶، طبقه‌ دوم، دبیرخانه‌ جایزه‌ نوفه با کدپستی ۱۳۱۴۷۳۳۹۶۳ آماده دریافت آثار است. این دبیرخانه همچنین با تلفن ۶۶۹۷۰۲۷۰(۰۲۱) و تلفکس: ۶۶۴۰۱۵۱۴ پاسخگوی سؤالات نویسندگان و ناشران خواهد بود. ناشران و صاحبان آثار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دومین دوره‌ جایزه‌ «نوفه» به پایگاه اینترنتی  www.noofe.info مراجعه کنند.

 

ادبیات گمانه‌زن برگردانی از عبارت Speculative Fiction است. بنا بر تعریف ویکی‌پدیای فارسی، این عنوان توصیف‌کننده‌ تمامی سبک‌ها و زیرسبک‌هایی است که دنیایی متفاوت با دنیای واقعی را تصویر می‌کنند.

    بازدید:575
    یادداشت ها
    Parameter:304570!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار