کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران؛
[1398/04/02]

تمدید فراخوان جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی  

 

دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی مهلت ارسال آثار را تا پایان تیرماه تمدید کرد.

 

 این جشنواره هر ساله همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، به منظور چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان و شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه برگزار می‌شود.

 

شرایط شرکت در جشنواره

 بر اساس فراخوان جشنواره، دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲و۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

براین اساس همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشرشده، انتشار کتاب در سال ۹۶ تا ۹۷، ثبت نام اینترنتی، ارسال دو جلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه‌شده از شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.

همچنین دانش‌آموختگانی که حداکثر یک سال پس از فارغ‌التحصیلی کتاب خود را منتشر کرده‌اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب الکترونیک ارسال‌شده به جشنواره، باید دارای مجوز ارشاد و هولوگرام باشد. همچنین  آثار دریافت‌شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

 

 تجلیل از ناشر برگزیده و جوان‌ترین مؤلف و مترجم دانشجو

 براساس این فراخوان، ناشران می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، در آیین اختتامیه جشنواره تجلیل خواهد شد. در این جشنواره همچنین از جوانترین پدیدآورنده، مولف و مترجم تقدیر خواهد شد.

 

 موضوعات ویژه بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

 موضوع ویژه بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به «فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی»، «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی»، «مطالعات رسانه» و «مدیریت بحران و پدافند غیرعامل» اختصاص دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، صندوق پستی:۱۱۶۳-۱۳۱۴۵، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.

    بازدید:811
    یادداشت ها
    Parameter:304373!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار