کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » ایرانشناسی
0.0 (0)
[1388/03/11]

تدوین اساسنامه بنیاد بین‌المللی بیدل دهلوی  

دبیر سومین کنگره بین‌المللی عرس بیدل دهلوی گفت: مراحل اولیه تاسیس بنیاد بین المللی بیدل را پشت سر گذاشته‌ایم و اساسنامه آن را تهیه کرده‌ایم و منتظر حمایتهای وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی برای برداشتن گامهای عملی در این جهت هستیم.

هادی سعیدی کیاسری دبیر سومین کنگره بین‌المللی عرس بیدل دهلوی - که پاییز سال گذشته در تهران برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر تشکیل مجمع موسسین بنیاد بین‌المللی در ایران گفت: ما از همان زمان کار پیگیر‌ی تاسیس این بنیاد را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه به مراحل امیدوارکننده‌ای رسیده است.

وی افزود: تا کنون حدود سه جلسه با دوستان ایرانی و غیر ایرانی (عموماً از کشورهای فارسی زبان) برگزار کرده‌ایم و وعده‌هایی را هم از دفتر رئیس جمهوری مبنی بر حمایت از تاسیس این بنیاد گرفته‌ایم.

کیاسری اضافه کرد: مراحل اولیه تاسیس بنیاد بین المللی بیدل را پشت سر گذاشته‌ایم و اساسنامه آن را تهیه کرده‌ایم و منتظر امکانات و حمایتهای بیشتر از جانب دولت و مشخصاً وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی هستیم تا گام عملی در این جهت برداریم.

دبیر کنگره پیشین عرس بیدل دهلوی تاکید کرد: حق این است که ما ایرانیها در این میانه پیشقدم شویم و برای این شاعر پارسی گوی بنیادی تاسیس کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم خبرهای خوشی به دوستداران این شاعر بزرگ بدهیم.

آبان ماه سال گذشته محمود احمدی نژاد در جریان برگزاری سومین کنگره بین‌المللی عرس بیدل دهلوی برگزاری این کنگره را فرصتی دانسته بود تا فارسی زبانان پراکنده در کشورهای مختلف و علاقمندان و خادمان فکر و فرهنگ فارسی به بازشناسی و معرفی میراث مشترک خود همت گمارند و ابراز امیدواری کرده بود که مجمع موسسین بنیاد بین المللی بیدل شکل گرفته و بتواند در شناسناندن این شاعر به فارسی زبانان در سراسر جهان کمک کند.

خبرگزاری مهر

    بازدید:751
    یادداشت ها
    Parameter:273129!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار