کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » منابع و خدمات فنی » مجموعه‌سازی
5.0 (1)
معرفی تازه‌های کتاب در کتابخانه مجلس؛
[1400/04/28]

تازه‌های کتاب‌های لاتین (بخش اول)  

 

هفده عنوان کتاب لاتین به کوشش بخش مجموعه‌سازی و اهتمام مسئولان محترم کتابخانه مجلس برای استفاده محققان خریداری گردید. این مجموعه، شامل آثار برجسته ناشران بین المللی در موضوعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی است. چند عنوان از این مجموعه در چند مطلب متوالی معرفی خواهند شد.

Studies in Legal Hadith (Studies in Islamic Law and Society, 47)

  Publisher: ‎ BRILL (February 14, 2019)

  Language: ‎ English

  Hardcover: 628 pages

  ISBN-13: ‏  978-9004389199

مطالعاتی در حدیث حقوقی (مطالعات حقوق و جامعه اسلامی)

 

این کتاب نوشته پروفسور هیروکی یاراگیناشی (1983) استاد  ادبیات دانشگاه توکیو که صاحب مقالات و آثار بسیاری در حقوق و احادیث اسلامی است. در این کتاب به تحلیل هفت گروه از احادیث مربوط به موضوعات مختلف از قواعد مربوط به آب مورد استفاده برای وضو گرفته تا موارد مربوط به اثبات حقایق در دادگاه قضایی اختصاص یافته است. این اثر سه هدف اصلی دارد:  اولین مورد ، روشن کردن فرایندهایی است که با استفاده از تجزیه و تحلیل مضامین و ضوابط آنها و مقایسه آنها با بیانات قانون مثبت در کتاب های راهنمای حقوقی، احادیث مربوط به یک موضوع مشخص شکل گرفته و توسعه یافته است. دوم ، این اثر تلاش می کند تا دلیل بسیاری از احادیث را در نسخه های مختلف توضیح دهد و برداشت سنت گرایان از تجدید نظر در احادیث را تشخیص دهد. هدف سوم پیشنهاد روش شناسی برای تخمین میزان پذیرش احادیث درباره موضوعات خاص توسط سنت گرایان است.

 «مطالعاتی در حدیث حقوقی (مطالعات حقوق و جامعه اسلامی)» چهل و هفتمین کتاب از سری مطالعات و تحقیقات حقوق و جامعه اسلامی است که توسط انتشارات بریل به چاپ رسیده است. پیشتر نیز در سالهای گذشته 36 عنوان از این مجموعه گردآوری و هم اکنون در کتابخانه مجلس در اختیار علاقمندان به موضوعات حقوق اسلام قرار دارد.

برای اطلاعات تکمیلی درباره این کتاب می‌توانید به سایت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://cmirq.ir/fa/book_pub/show/2334

تهیه و تنظیم: راضیه یوسفی نیا (کارشناس‌مسئول بخش مجموعه‌سازی کتابخانه مجلس)

acquifition@ical.ir

    بازدید:896
    یادداشت ها
    Parameter:306958!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار