کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
ارائه مدرک بین‌المللی مهارت زبان فارسی توسط بنیاد سعدی؛
[1399/12/11]

برگزاری دومین دوره آزمون «آمفا»  

 

دومین آزمون مهارت زبان فارسی «آمفا» ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ برای علاقه‌مندان به کسب مدرک بین‌المللی مهارت زبان فارسی توسط بنیاد سعدی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این آزمون که با عنوان اختصاری بین المللی AMFA است، یک آزمون مهارت زبانی بدون توجه به سابقه آموزشی فرد آزمون دهنده است و میزان توانایی فرد در چهار مهارت اصلی زبان فارسی همچون شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن را ارزیابی می‌کند و در پایان آزمون، نمره نهایی و کارنامه بین‌المللی صادر خواهد شد.

دومین آزمون مهارت زبان فارسی «آمفا» - عمومی، شنبه ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۰ (برابر با دهم آوریل ۲۰۲۱) در ایران برای فارسی آموزان خارجی مقیم ایران، اعم از دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی توسط بنیاد سعدی برگزار می‌شود.

هزینه شرکت در این آزمون ۵ میلیون ریال است و علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون تا ۱۶ فروردین سال ۱۴۰۰ فرصت دارند با مراجعه به آدرس ثبت نام کنند و برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر می‌توانند با کارشناسان بنیاد سعدی ارتباط بگیرند یا نشانی اینترنتی ایمیل ارسال کنند یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۴۱۴۳۵۷ تماس بگیرند.

نخستین آزمون بین‌المللی مهارت زبان فارسی «آمفا» توسط بنیاد سعدی دوم آذرماه ۱۳۹۸ به صورت همزمان در دو کشور روسیه و عراق برگزار شد، همچنین قرار بود ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ (مطابق با پنچم مارس ۲۰۲۰) دومین دوره در ایران و همزمان در کشورهای دیگر برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت موازین بهداشتی برگزار نشد.

 

    بازدید:197
    یادداشت ها
    Parameter:306287!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار