کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
5.0 (1)
تقدیر از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی؛
[1398/08/11]

انتشار فراخوان جشنواره پژوهشی کتابخانه ملی ایران  

 

 فراخوان برگزاری دهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف منتشر شد.

 

سازمان اسناد وکتابخانه ملی برای نخستین بار در دهمین جشنواره پژوهشی خود از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی با تاکید بر تحول دیجیتال تقدیر می‌کند.

 

این جشنواره در حوزه‌های علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی واسلام‌شناسی و نسخه­پژوهی، تاریخ شفاهی و تحول دیجیتال در کتابخانه­‌ها و مراکز آرشیوی در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

 

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره باید در هر یک از حوزه‌های ذکر شده، به منظور ارتقا خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و پیاده­‌سازی برنامه های این سازمان به بهترین نحو، ایده‌ و آثار پژوهشی داشته که محتوا، روش و یا خروجی آنها بینش، دانش یا راهکاری نو در اختیار این سازمان قرار ­دهد.

 

آثار ارسالی باید در قالب‌های کتاب تصنیف یا تالیف، طرح پژوهشی خاتمه یافته، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری خاتمه یافته و ایده و تولید فناورانه با تاکید بر تحول دیجیتال بوده و زمان انتشار این آثار نیز از مهر ۱۳۹۷ تا مهر ۱۳۹۸ باشد.

 

در امتیازدهی به آثار علاوه بر شرایط و شاخص­های عمومی ارزیابی محتوا، موضوع و ساختار علمی آثار، موارد دیگری نیز در ارزیابی و داوری ها  تاثیرگذار خواهد بود.

 

«اثربخشی، حل مسئله و رفع نیازهای علمی و فنی سازمان اسناد و کتابخانه ملی»، «اثربخشی و رفع نیازهای علمی و فنی در موضوع / رشته مورد نظر»، «خلاقیت و نوآوری» و «کاربردی بودن» از دیگر موارد موثر در ارزیابی و امتیازدهی به آثار خواهد بود.

 

علاقه مندان می توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ و به آدرس http://www.nlai.ir/research-festival ارسال کنند.

 

گفتنی است مهلت تعیین شده برای ارسال آثار تمدید نخواهد شد و آثار دریافتی بعد از این تاریخ در فرایند داوری قرار نمی­ گیرند.

    بازدید:618
    یادداشت ها
    Parameter:305012!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار