کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
5.0 (1)
معرفی کتاب؛
[1399/02/13]

انتشار «دور دنیای فلسفه در هشت روز»  

 

کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» نوشته دِیو ‌رابینسون و ریچارد ‌آزبرن با ترجمه شهاب‌الدین عباسی منتشر شد. این کتاب در  ۲۳۶ صفحه و به قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی نشر خزه راهی بازار شده است.

 

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: با این کتاب که عنوان فرعی‌اش «سفری به چند هزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق» است، برای اولین بار کتابی در اختیار داریم که تاریخ فلسفه در این دو جغرافیا را به شکل مصور و در قالب یک اثر واحد، به خواننده معرفی می‌کند. در واقع، کتاب‌های زیادی با موضوع‌ تاریخ فلسفه غرب منتشر شده‌اند. درباره تاریخ فلسفه شرق هم می‌توان به کتاب‌هایی اشاره کرد که در بازار نشر موجود هستند. اما کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» هر دوی این موضوعات را یکجا گرد آورده است. این کتاب، شامل ترجمه‌ دو کتاب مجزا از مجموعه‌ای نو است که انتشارات آیکن به چاپ رسانده است: «تاریخ فلسفه‌ غرب» نوشته‌ دیو رابینسون و «تاریخ فلسفه شرق» اثر ریچارد آزبرن.

 

بخش تاریخ فلسفه غرب در کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» از تعریف فلسفه و تشریح فلسفه‌ورزی نزد یونانیان و مصریان باستان آغاز می‌شود و با تبیین اندیشه‌های ساختارگرایان و پست‌مدرنیست‌ها به پایان می‌رسد. در بخش تاریخ فلسفه شرق هم در ابتدا با تعریف این نوع فلسفه و ویژگی‌های ‌اصلی‌اش مواجه می‌شویم که پس از گشت و گذاری تاریخی در مکاتب و آیین‌های فکری هندیان، چینی‌ها و ژاپنی‌ها، سرانجام به زمان معاصر و تشریح مائوئیسم مارکسیستی می‌رسد.

 

این کتاب، چهارمین کتابی است که نشر خزه در قالب مجموعه‌ای تحت عنوان «پیاده‌روی با فلسفه» با ترجمه‌ شهاب‌الدین عباسی منتشر می‌کند. تاکنون در قالب همین مجموعه، این سه عنوان کتاب منتشر شده‌اند:«فیلسوف و گرگ»  اثر مارک رولندز، «سرهم‌بندی نکن»  نوشته گری هیدن و «زندگی زیبای من»  نوشته داویده کالی، پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو.

    بازدید:357
    یادداشت ها
    Parameter:305650!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار