کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابخانه های ایران و جهان
0.0 (0)
همزمان با بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب؛
[1398/07/22]

افتتاح کتابخانه تهران‌شناسی در فرهنگسرای بهمن  

 

کتابخانه تخصصی تهران‌شناسی با بیش از 1000جلد کتاب همزمان با بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای بهمن افتتاح می‌شود.

 

علیرضا محمودی، مدیر کتابخانه «شهید فهمیده» فرهنگسرای بهمن گفت: روزانه تعداد زیادی از دانشجویان و پژوهشگران حوزه تاریخ و تهران‌شناسی با مراجعه به فرهنگسرای بهمن،‌ متقاضی کتاب‌های تاریخ تهران هستند؛ بنابراین نیاز به تاسیس یک کتابخانه تخصصی در این حوزه از مدت‌ها پیش وجود داشت.  
 

وی افزود: با هماهنگی مدیریت فرهنگسرای بهمن، زمینه تاسیس کتابخانه تخصصی تهران‌شناسی فراهم شد تا در کنار سایر کتابخانه‌های تخصصی از‌جمله نابینایان و همچنین کودکان و نوجوانان نیاز مخاطبان را تامین کند. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است؛ همزمان با بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه تخصصی «تهران‌شناسی» افتتاح شود.  
 

 محمودی با بیان اینکه متراژ حدود ۲۴ مترمربع در فرهنگسرای بهمن به کتابخانه تخصصی تهران‌شناسی اختصاص پیدا کرده است، ادامه داد: عملیات تجهیز و آماده‌سازی منابع و کتاب‌های این کتابخانه از یک‌سال پیش با همکاری ناشران و پژوهشگران این حوزه آغاز شد و اکنون حدود 1000 جلد کتاب به‌عنوان منبع در اختیار داریم.
 

محمودی گفت: موضوع کتاب‌های این کتابخانه به مباحث شهرسازی، مدیریت شهری، هنر، فرهنگی و اجتماعی، تاریخی، جغرافیا، ادبیات، اماکن، مشاهیر، تصاویر، اسناد و نشریات اختصاص خواهد داشت.     
 

وی با اشاره به برنامه‌‌های پیش‌بینی شده برای این کتابخانه توضیح داد: قرار است، مجموعه نشست‌های تخصصی با موضوع «تهران‌پژوهی» و «تهران‌شناسی» با حضور استادان و فعالان این حوزه به‌صورت مستمر در این کتابخانه برگزار شود و این مجموعه پاتوق تهران‌شناس‌ها باشد.

منبع: ایبنا

    بازدید:491
    یادداشت ها
    Parameter:304936!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار