کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » ایرانشناسی
0.0 (0)
[]

استاد دانشگاه مسکو از کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی (ره) بازدید کرد  

پرفسور الکساندر دوگین استاد جامعه‌شناسی دانشگاه مسکو از کتابخانه آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی (ره) در قم بازدید کرد.

پرفسور الکساندر دوگین پس از بازدید از کتابخانه آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره)، با بیان این مطلب که این کتابخانه می‌تواند الگوی مهمی برای بسیاری از کتابخانه‌داران جهان باشد، اظهارداشت: بازدید از این کتابخانه بسیار جالب و آموزنده بود و پس از بازدید از قسمت‌های مختلف آن، به نکات ارزشمندی دست یافتم.

استاد جامعه شناسی دانشگاه مسکو خاطرنشان کرد: برای هر کس، تعجب‌آور است که چگونه این شخصیت نورانی توانسته است این تعداد کتاب را به این شکل در کنار هم جمع‌آوری و این چنین از آنها محافظت کند؛ از این رو اعتقاد دارم برخورد ایشان با کتاب‌ها بایستی به عنوان یک قاعده و موازین برای همه مردم باشد.

وی تصریح کرد: زندگی انسان در عقلانیت و حکمت خلاصه می‌شود و انسان‌هایی که این‌گونه از گنجینه‌های حکمت و عقلانیت محافظت می‌کنند در واقع به بشریت خدمت می کنند.

رییس جبش اوراسیای روسیه، آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) را  اسوه‌ای بی‌بدیل در زمینه حفاظت از میراث فکری بشر عنوان کرد و گفت: ایشان شخصیتی بسیار بزرگ بودند که علاوه بر علم سرشار، با زحمت فراوان آثار مختلفی را برای خدمت به بشریت جمع آوری کردند که برای همه ما اسوه و الگو هستند؛ البته تلاش‌ها در جهت توسعه این کتابخانه نباید در همین حد و مرز خلاصه شود؛ باید با جمع آوری کتاب‌های مختلف و بیشتر، بر غنا و عظمت این گنجینه بزرگ بشری افزوده شود.

به نقل از حوزه نیوز

 

    بازدید:241
    یادداشت ها
    Parameter:280954!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار