کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » منابع و خدمات فنی » آسیب شناسی و مرمت
0.0 (0)
روابط فرهنگی ایران و شرق آفریقا
[1396/07/11]

استاد حمید ملکیان در زنگبار  

در راستای گسترش همکاری‌های همه جانبه با کشور‌های آفریقایی،  استاد حمید ملکیان از نخبه‌ترین اساتید مرمت آثار تاریخی در ایران و سرپرست معاونت فنی کتابخانه مجلس شورای اسلامی برای برپایی دوره آموزشی وارد جمهوری متحده تانزانیا و زنگبار شده است و در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ آن کشور در دانشکده هنر واقع در باگامایو شهر تاریخی تانزانیا  اقدام به توضیحاتی درباره قدمت تاریخ هنر در ایران و ارائه تصاویری بصورت پاورپونتی در زمینه آسیب‌شناسی و چگونگی مراقبت از منابع آرشیوی و کتابخانه‌ای و همچنین آثار هنری نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل،‌هدیه کتاب منتخب مرقعات کتابخانه مجلس همراه با توضیحاتی درباره کیفیت و کمیت منابع و اسناد موجود در کتابخانه پارلمانی ایران به وزیر فرهنگ تانزانیا وهمچنین توضیح در باره حضور برای آموزش نحوه حفاظت ونگهداری منابع آرشیوی این کشور. ایشان از این اقدام ،بسیار استقبال نموده و ابراز خوشنودی کردند.

در این دیدار، آقای باقری رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا حضور داشته است.

قابل ذکر است کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با برخی از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی دارای تفاهم‌نامه همکاری بوده و در خصوص کشور تانزانیا و زنگبار در سال 1393 پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری با کتابخانه‌ها و مراکز آرشیوی تهیه و ارسال شده است.

    بازدید:2443
    یادداشت ها
    Parameter:297776!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار