کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
به‌ مناسبت «هفته پژوهش» برگزار می‌‌شود؛
[1397/09/25]

آیین رونمایی از آثار در دست چاپ و طرح‌های پایان‌یافته‌ بنیاد ایران‌شناسی  

 

آیین رونمایی از آثار در دست چاپ و طرح‌های پایان‌یافته بنیاد ایرانشناسی و قدردانی از دانشجویان برتر و پژوهشگران حوزه ایرانشناسی به مناسبت هفته پژوهش برگزار می‌شود.

 هم‌زمان با «هفته پژوهش»، بیش از 30 جلد از طرح‌های پایان یافته و آثار در دست چاپ بنیاد ایران‌شناسی، در یازدهمین نشست از سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های ایرانشناسی» رونمایی خواهند شد.در این نشست که صبح روز دوشنبه 26 آذرماه 1397، از ساعت 9 تا 12 برگزار می‌شود، حضرت آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد ایران‌شناسی و محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، به‌مناسبت «هفته ‌پژوهش» سخنرانی می‌کنند.

همچنین در این نشست بیش از 30 جلد از طرح‌های پایان یافته و آثار در دست چاپ بنیاد ایرانشناسی همچون کتاب‌های: «شهرهای ایرانشهر»، «سهم ایران در علوم قرون وسطی»، «دریانوردی در ایران از آغاز تاکنون»، «مناسبات قدرت در منطقه خلیج فارس (با تأکید بر رقابت‌های اقتصادی)»، «مجموعه مقالات باستان‌شناسان جوان»، «جشن‌ها و مناسبت‌های ایران»، «دانشنامه غیر منقول» و طرح‌های: «دانشنامه ایرانشناسی استان‌ها»، «دانشنامه علوم ایرانی، نجوم و کیهان‌شناسی»، «ایرانشناسی، اخلاق، عادات و سنن ایرانی»، «ایرانشناسی برای دوره‌های آموزشی مدارس»، «ایرانشناسی برای دانشگاه‌های ایران»، «اطلس گاه‌نگاری ایران بر اساس داده‌های مطلق»، «وحدت اقوام ایرانی»، «دایره المعارف صنایع دستی» و... رونمایی می‌شوند.
 

تقدیر از دانش‌آموزان برتر المپیاد نجوم و نیز دانشجویان برتر دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری بنیاد ایرانشناسی از دیگر برنامه‌های بنیاد ایران‌شناسی در این روز خواهد بود.

علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی تهران، خیابان شیخ بهایی (جنوبی)، خیابان ایرانشناسی، پایین‌تر از بزرگراه شهید همت، بنیاد ایران‌شناسی مراجعه کنند.

    بازدید:914
    یادداشت ها
    Parameter:302528!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار