کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
گزارشی از مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1398/07/01]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش هفدهم)  

تهیه و تنظیم: زهرا غلامحسین پور (کارشناس اشاعه و اطلاع­‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس)

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «گزارش عملکرد معاونت امور مجلس رئیس جمهور دولت تدبیر و امید» پرداخته می‌شود. بخش‌های پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش شانزدهم بخوانید.

 

گزارش عملکرد معاونت امور مجلس رئیس جمهور دولت تدبیر و امید 1396-1392

 

معاونت امور مجلس ریاست جمهوری بر اساس مأموریت ویژه خویش که راهبرد و شیرازه حرکت میان دو قوه را بر دوش خود دارد، در طی سالیان گذشته خاصه در دوره یازدهم ریاست جمهوری، تلاش‌های بیشائبهای صورت داده است که البته محل امعان نظر و تأمل بسیار نیز خواهد بود. دفتر حاضرکه در بردارنده قالب وظایف، اهداف و مأموریتهای این نهاد میباشد،‌ شرح گزارش چهارساله عملکرد مجموعه ادارات تحت نظر خویش را تبیین نموده است.

 

روش تحقیق در این دفتر مبتنی بر ادله و براهین مستند، گزارشهای واصله از مجلس شورای اسلامی، مذاکرات نمایندگان مجلس و پیگیرهای اداری و دستگاههای دولتی بوده است. البته بر این روش، شیوههای تازه در تدوین جداول و ارقام و آمار گوناگون نیز لحاظ شده است و تمام سعی بر این شده است تا به زبان ساده و در عین حال با دادههای آماری، دستاوردهای این معاونت را در معرض دید خوانندگان قرار دهد.

 

محتویات این کتاب در قالب بخشهای مختلف این معاونت تنظیم شده است و از زوایای عملکرد هرکدام از قسمتهای این معاونت نسبت به تدوین آن اقدام شده است.

 

این گزارش در هشت بخش تنظیم شده است:

بخش 1- معرفی معاونت

بخش 2- عملکرد معاونت

بخش 3- دیدارهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور

بخش 4- دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهور

بخش 5- نشستهای مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی

بخش 6- سفرهای استانی دکتر امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور

بخش 7- تبیین منشور حقوق شهروندی

بخش 8- نمونه گزارشهای معاونت امور تقنینی

 

گزارش عملکرد معاونت امور مجلس رئیس جمهور دولت تدبیر و امید 1396-1392، معاونت امور مجلس رئیس جمهور، تهران: معاونت امور مجلس رئیس جمهور، 1396.

 

    بازدید:610
    یادداشت ها
    Parameter:304804!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار