کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
روابط فرهنگی ایران و پاکستان
[1397/11/27]

«گوشه هجویری» در کتابخانه خانه فرهنگ ایران در لاهور راه‌اندازی می‌شود  

 

مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور در دیدار با مدیرکل امور مذهبی و اوقاف ایالت پنجاب و رییس جامعه منهاج الحسین(ع) از راه‌اندازی «گوشه هجویری» شامل کتب منتشره در ایران و پاکستان درباره شخصیت هجویری، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر رضائی‌فرد، وابسته فرهنگی ایران در لاهور پاکستان با طاهررضا بخاری، مدیرکل امور مذهبی و اوقاف ایالت پنجاب و حجت‌الاسلام محمدحسین اکبر، رییس جامعه منهاج الحسین(ع) پاکستان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار طاهررضا بخاری، مدیرکل امور مذهبی و اوقاف ایالت پنجاب بر سابقه همکاری‌های فیمابین با خانه فرهنگ ایران تأکید کرد و با اشاره به جایگاه بسیار والای سید علی بن عثمان هجویری معروف به داتا گنج‌بخش ـ عارف بزرگ ایرانی و مدفون در شهر لاهور ـ خواستار همکاری در ترجمه کامل کتاب «کشف المحجوب» به زبان اردو به صورت مشترک شد.

وی که به عنوان نویسنده‌ای توانا در حوزه عرفان و به ویژه آموزه‌های سید علی ابن عثمان هجویری، ده‌ها کتاب و سخنرانی را در سابقه فعالیت‌های علمی و تحقیقی خود دارد، در ادامه اظهار کرد: مقام و جایگاه ارزشمند عارف بزرگ هجویری در پاکستان و به ویژه ایالت پنجاب، شناخته شده و مورد احترام تمامی اقشار جامعه است.

سپس حجت‌الاسلام محمدحسین اکبر، رییس جامعه منهاج الحسین(ع) با بیان سخنانی ضمن تأکید بر همکاری‌های دوجانبه، نکاتی را درباره بهبود همکاری‌های مشترک بیان کرد.

علی‌اکبر رضائی‌فرد، مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور هم بر حسن سابقه همکاری‌ها با اداره‌کل امور مذهبی و اوقاف ایالت پنجاب و جامعه منهاج الحسین(ع) پاکستان تأکید و در ادامه اظهار کرد: کتاب جامع «کشف المحجوب» که توسط دکتر محمود عابدی، شخصیت برجسته علمی ایران گردآوری شده است، کامل‌ترین مجموعه از سخنان هجویری است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و ارزش بالای این مجموعه و لزوم حفظ و معرفی آن به طالبان علم و معرفت نسبت به ترجمه این اثر، با مسئولین مربوطه مذاکره خواهد شد تا زمینه تحقق ترجمه «کشف المحجوب» به زبان اردو فراهم شود. ضمن اینکه «گوشه هجویری» که شامل بخش عمده‌ای از کتب منتشره در ایران و پاکستان درباره شخصیت هجویری است؛ در کتابخه نمایندگی فرهنگی ایران در لاهور تأسیس خواهد شد.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

    بازدید:564
    یادداشت ها
    Parameter:303843!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار