کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
0.0 (0)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/04/31]

کلیات لایحه حمایت از مالکیت فکری تصویب شد  

 

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه ملت در تشریح نشست یکشنبه 30 تیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح اصلاح ماده 2 قانون حمایت از خانواده با اصلاحات جزئی تصویب شد که به موجب آن زمینه حضور مشاور قاضی زن در دادگاه خانواده فراهم خواهد شد.

 

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از استماع نظرات کارشناسان و اعضای موافق و مخالف، کلیات لایحه حمایت از مالکیت فکری تصویب شد.

 

سیده فاطمه ذوالقدر درباره لایحه حمایت از مالکیت فکری گفت: در این لایحه مفصل که 118 ماده و بخش‌های مختلفی دارد، حقوق پدیدآورندگان آثار قابل حمایت همانند آثار ادبی، هنری، کتبی، شفاهی، شعر، ترانه، سرود، تئاتر، موسیقی و تجسمی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین این لایحه به انواع حقوق اعم از حقوق مادی شامل تکثیر و انتشار و حقوق معنوی مانند حق افشای عمومی اثر و حق حرمت اثر پرداخته است.

 

۴۰ ماده از لایحه حمایت از مالکیت فکری به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده است

 

وی با اشاره به اینکه این لایحه با امضای سه وزیر ارتباطات، فرهنگ و ارشاد و دادگستری به مجلس فرستاده شده، ادامه داد: بهتر بود لایحه‌ای با این گستردگی و حجم از سال اول به مجلس فرستاده می‌شد تا فرصت رسیدگی به آن وجود داشته باشد.

    بازدید:345
    یادداشت ها
    Parameter:304512!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار