کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » امور کتابخانه‌ای
0.0 (0)
امور کتابخانه‌ای
[1399/03/24]

کرونا هم کتابخانه مجلس را تعطیل نکرد!  

 

  به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان خدمات حضوری به نمایندگان، پژوهشگران و دانشجویان، کتابخانه مجلس از نیمه دوم اسفند 98  با توسعه نوع خدمات، همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد.

طبق گزارش مدیریت امورکتابخانه‌ای، کتابخانه مجلس در این ایام علاوه بر ارائه خدماتی که از طریق کتابخانه دیجیتال نسخ خطی و سایر پایگاه اطلاعاتی خود از قبیل مشروح مذاکرات مجلس انجام می دهد، به دلیل عدم امکان حضور مراجعین با ارائه خدمات غیرحضوری از طریق ایمیل و تلفن، پاسخگوی درخواست مراجعین خود است.

هرچند در آغاز به دلیل کاستی­های زیرساختی و ایجاد هماهنگی با واحدهای متولی در ارائه این خدمات نو با مشکلاتی مواجه بودیم، و لیکن پس از گذشت اندک زمانی چرخه خدمت­رسانی از مرحله درخواست منبع، ارسال از مخازن، کارشناسی، اسکن و در نهایت ارسال منابع درخواستی به متقاضیان به مطلوب­ترین نوع ممکن و البته در حد مقدورات فنی و قانونی در حال انجام است.

براساس آمارهای موجود تا تاریخ 18 خرداد 1399 علاوه بر ارائه خدمات تلفنی و راهنمایی کارشناسان و کتابدارن به درخواست کنندگان، بیش از 300 مورد خدمات تحویل مدرک دیجیتال پس از ثبت درخواست متقاضیان و کارشناسی های انجام شده در اختیار محققین قرار گرفته است که آماری درخور توجه در سطح کشور است.

لازم به توضیح اینکه پایگاه منابع موجود در کتابخانه مجلس یکی از قدیمی‌ترین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی منابع علمی در کشور است که در این ایام همچون گذشته از طریق وب‌سایت کتابخانه مورد استفاده میلیون‌ها پژوهشگر داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف علوم انسانی از قبیل حقوق، قانونگذاری، ایرانشناسی، اسلام‌شناسی و ... قرار می‌گیرد.

وب‌سایت کتابخانه : ical.ir

ایمیل: resources@ical.ir

تلفن: 33137801 – 33137817

روابط عمومی و امور بین‌الملل

    بازدید:426
    یادداشت ها
    Parameter:305785!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار