کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
نشست نقد و بررسی کتاب؛
[1398/06/05]

کتاب رفتارشناسی اقتصادی از دیدگاه قرآن نقد و بررسی می‌شود  

 

نشست نقد کتاب رفتارشناسی اقتصادی از دیدگاه قرآن با حضور کارشناسان، ششم شهریورماه در انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

 

این نشست با حضور و ارائه حجت الاسلام هادوی نیا (مؤلف) و نقد محمدجواد توکلی و محمدسعید پناهی برپا می‌شود. نشست یادشده از ساعت ۱۸ چهارشنبه ۶ شهریورماه در قم، بلوار جمهوری، کوچه ۲، سالن کنفرانس انجمن های علمی حوزه با حضور علاقه مندان برگزار می‌شود.
 

کتاب رفتارشناسی اقتصادی از دیدگاه قرآن کریم به قلم حجت الاسلام والمسلمین علی‌اصغر هادوی‌نیا عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است.
 

قرآن کریم بر آن است که انسان یکی از دو گرایش اصلی(مادی‌گرا یا فطرت‌گرا) را دارا است، این کتاب نیز بر همین اساس سامان یافته است. بخش اول کتاب به کلیات مفاهیم این موضوع پرداخته و مولف در بخش دوم تلاش دارد که رفتار اقتصادی انسان مادی‌گرا را مورد تحلیل رفتاری قرار دهد. در این بخش خواهیم دید که معرفی قرآن کریم از رفتارهای انسان مادی‌گرا تفاوت دارد.
 

بخـش سـوم بـه تحـلیـل رفتـار اقتصـادی انسـان فطرت‌گـرا پرداخته. فطرت هـمان آفـرینش اولیـه انسـان اسـت و انسان فطرت‌گـرا کسی است که تنظیـم رفتارهایش به این آفـرینش اولیـه توجه دارد.بخش چهـارم هـم به مقایسـه رفتاری انـسان مادی‌گـرا و انسان فطـرت‌گرا پرداخته؛اما برای پرهیز از تکرار، روشـی را اتخاذ کرده است که نشان دهد رفتارشناسی‌های مطرح شده در دو بخش قبل، ثمره مفیدی درتخصیص و توزیع منابع و درآمد دارد.
 

کتاب از چهار بخش به شرح زیر تشکیل شده است:
بخش اول: مفاهیم و روابط
بخش دوم: تحلیل برخی رفتار اقتصادی انسان مادی‌گرا از دیدگاه قرآن کریم
بخش سوم: تحلیل برخی رفتار اقتصادی انسان فطرت‌گرا از دیدگاه قرآن کریم
بخش چهارم:مقایسه انسان مادی‌گرا و انسان فطرت‌گرا
 

کتاب رفتارشناسی اقتصادی از دیدگاه قرآن کریم به قلم حجت الاسلام و المسلمین علی‌اصغر هادوی‌نیا با قیمت ۲۷،۵۰۰ تومان از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه شده است.

معرفی از:‌ ایبنا

    بازدید:584
    یادداشت ها
    Parameter:304688!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار