کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
در آستانه چهل سالگی انقلاب؛
[1397/11/10]

کتاب «تولد یک انقلاب» منتشر می‌شود  

 

«تولد یک انقلاب» اثر بهزاد دانشگر، به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

 

نویسنده کوشیده تا در این کتاب، با انتخاب فرم روایی جدید، رویدادها و افراد موثر در شکل گیری انقلاب اسلامی را به گونه ای کاملا مستند و البته جذاب بیان کند. آنچه بیش از همه این کتاب را از کتب مربوط به انقلاب مجزا می‌کند شیوه خلاقه در روایت آن است؛ شیوه ای که انتظار می رود ارتباط خوبی با خواننده برقرار کند و در ضمن اطلاعات مناسبی را درباره چگونگی انقلاب، در اختیار او قرار دهد. از این رو سعی می کنیم با بررسی این کتاب، دری به سوی روایت های جذاب، کارآمد و خلاقانه، از تاریخ انقلاب بگشاییم. چیزی که نیاز دهه چهارم انقلاب اسلامی است.

ساختار روایی کتاب تشکیل شده از قطعاتی از کتاب های تاریخ شفاهی، کتاب‌های خاطرات، بیانیه‌ها، اعلامیه‌ها و کتب تاریخی که بدون تغییر، در کنار هم قرار گرفته‌اند. نویسنده سعی کرده از این مستندات تاریخی یک روایت واحد بسازد؛ که شرح دهنده روند شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، وقایع و انسان های موثر در آن، باشد.

این کتاب اولین تلاش‌ها در راه تهیه هندبوک انقلاب اسلامی بوده که خواننده پس از مطالعه آن، هم با چگونگی شکل گیری اتفاقات و حوادث آشنا می شود و هم به نقش گروه‌های درگیر در انقلاب و به‌خصوص نقش حضرت امام پی می‌برد و هم با انگیزه‌ها و ریشه‌های درونی و معنوی اتقلاب می شود. و این همه در روایتی شبه داستانی و دارای تعلیق و ضرباهنگ بیان می شود که برای خواننده کسالت آور نیست و همین جنبه ها این کتاب را از دیگر آثار پیرامون انقلاب متمایز می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

    بازدید:680
    یادداشت ها
    Parameter:303777!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار