کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
0.0 (0)
تاریخ کتاب‌سوزی
[1398/11/08]

کتاب‌سوزی نزد مردم ایران هیچ جایگاهی ندارد  

 

 

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد شدید از رفتار صورت گرفته در به آتش زدن کتاب پزشکی "هاریسون"، تصریح کرد: کتاب سوزی نزد مردم ایران هیچ جایگاهی ندارد.

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتشار کلیپی در شبکه‌های اجتماعی درباره آتش زدن کتاب پزشکی "هاریسون" از کتب مرجع پزشکی توسط یک روحانی، این اقدام را بسیار ناپسندتوصیف کرد و گفت:  چنین رفتاری نزد مردم کشورمان بسیار منفور است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتاب هاریسون یکی از کتب مهم آکادمی در رشته پزشکی به شمار می‌آید که تسلط دانشجویان پزشکی بر این کتاب یک افتخار محسوب می‌شود، افزود: برخی تصور می‌کنند با چنین رفتارهایی بین مردم پایگاه اجتماعی کسب می‌کنند یا حداقل مطرح می‌شوند در حالیکه این تصوری اشتباه است.

مافی تصریح کرد: حتی افرادی که به طب سنتی اعتقاد دارند هم چنین رفتاری را بسیار زشت می‌دانند و این طب، نافی طب علمی و آکادمیک نیست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اضافه کرد: طب سنتی و طب قدیم ما در برخی زمینه‌ها پیشنهادات خوب و مؤثری دارد ولی نمی‌‎تواند فراگیر باشد؛ لذا به لحاظ علمی هرگز نمی‌توان طب آکادمیک را زیر سئوال برد و فقط به توفیقات طب سنتی بسنده کرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

    بازدید:409
    یادداشت ها
    Parameter:305440!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار