کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
با توجه به مصوّبه اخیر هیئت امنای کتابخانه مجلس؛
[1397/09/19]

کتابخانه انقلاب اسلامی با توسعه و گسترش خدمات و منابع، به فعالیت خود ادامه خواهد داد  

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، باتوجه به نزدیک شدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، خدمات کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در کتابخانه مجلس، ‌توسعه و گسترش می‌یابد.

 

کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در سال 1387 به مناسبت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی،‌ با همت ریاست وقت کتابخانه مجلس، راه‌اندازی و با حضور جمعی از محقّقان و پژوهشگران این حوزه، ‌افتتاح گردید.

 

این کتابخانه دربردارنده حدود سیزده هزار منبع در زمینه‌های مرتبط با انقلاب اسلامی، از جمله: زمینه‌ها و چگونگی شکل‌گیری انقلاب از پهلوی دوم تا پیروزی انقلاب، نقش علما و فعالان سیاسی، جنگ تحمیلی و تاریخ سیاسی ایران از پهلوی تا کنون است.

با توجه به مصوّبه اخیر هیئت امنای کتابخانه مجلس مبنی بر توسعه و بهسازی کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی، ‌فضایی مناسب به کتابخانه تخصصی انقلاب ‌اختصاص یافته و توسعه منابع آن در دستور کار قرار گرفته است.

 

از اهداف مهم کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی، تسهیل ارائه خدمات به محققان و پژوهشگران این حوزه است. برای این منظور،‌ منابع به صورت قفسه‌باز در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد.

همچنین این کتابخانه در نظر دارد با  دعوت از پژوهشگران و استادان این حوزه،‌ زمینه بهره‌گیری دانش‌پژوهان و پژوهشگران از تجارب علمی ـ پژوهشی آنان و استفاده از مشاوره‌های علمی را فراهم آورد.

برگزاری جلسات هم‌اندیشی و نشست‌های تخصصی پیرامون انقلاب اسلامی،‌ از دیگر برنامه‌های این کتابخانه است.

 

    بازدید:1176
    یادداشت ها
    Parameter:302496!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار