کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
سرپرست اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی:
[1399/02/28]

کتابخانه‌ها فعلاً برای اعضا و مردم تعطیل است  

 

 محمدهادی ناصری‌طاهری در توضیح نحوه بازگشایی کتابخانه های عمومی گفت: در مرحله اول بازگشایی که از روز ٢٩ اردیبهشت انجام خواهد شد، صرفا کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی، به‌صورت نوبتی در شیفت‌های ۴ ساعته در محل کتابخانه حاضر خواهند شد و ابتدا با همکاری روسای شهرستان‌ها اقدامات اولیه بهداشتی و تجهیز کتابخانه به وسایل و مواد ضدعفونی را انجام خواهند داد.

 
وی افزود:‌ اقداماتی نظیر ساماندهی منابع کتابخانه، فعالیت‌های فضای مجازی و ارایه خدمات غیرحضوری به اعضا، از دیگر خدمات این دوره از بازگشایی خواهدبود.
 
سرپرست اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل نهاد تاکید کرد: ارائه خدمات کتابخانه‌ای حضوری برای اعضا در این زمان به‌جهت رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی امکان‌پذیر نیست و ان‌شاء‌الله پس از طی مرحله مهار بیماری کویید ١٩، با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی خدمات حضوری کتابخانه به اعضا نیز از سر گرفته خواهد شد.
ناصری در خصوص تمهیدات لازم برای حفظ سلامت همکاران و کتابداران نیز گفت: پیش‌بینی‌های لازم انجام‌شده و مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و شیلد در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت.
 
وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی خاص هم تدوین شده و در اختیار اداره کل‌های استانی قرار گرفته است. همچنین برای همکارانی که شرایط خاص دارند از جمله معلولیت و یا بیماری‌های زمینه‌ای یا بانوانی که در ماه پایانی بارداری هستند، معافیت حضور درنظر گرفته شده است.
 
سرپرست اداره‌کل روابط‌عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی در خصوص مناطقی از کشور که شرایط حاد دارند، هم گفت: تا امروز باتوجه به شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا، استان خوزستان شامل بازگشایی در این مرحله نخواهد شد و هر زمان ستاد ملی کرونا نقاط دیگری از کشور را هم مشخص کند، مطابق اعلام ستاد ملی و استانی کرونا عمل خواهد شد.

    بازدید:251
    یادداشت ها
    Parameter:305700!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار