کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
5.0 (1)
ذوالقدر در تشریح نشست کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:
[1398/09/10]

کاهش ۱۵ درصدی بودجه فرهنگی سال ۹۹  

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از کاهش ۱۵ درصدی بودجه فرهنگی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ در قالب لایحه بودجه خبر داد.

 

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست روز سه‌شنبه 5 آذرماه کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: در جلسه بودجه حوزه فرهنگ در لایحه بودجه سال 99 و میزان تخصیص بودجه در بودجه 98 با حضور مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تا کنون فقط 63 درصد از بودجه فرهنگی سال 98 تخصیص یافته مابقی آن تاکنون تحقق نیافته است.

 

ذوالقدر با بیان اینکه بودجه در نظر گرفته شده برای سال 99 معادل 420 هزار میلیارد تومان است، افزود: در بودجه سال 98 به میزان 7 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای بخش فرهنگ در نظر گرفته شد که این میزان اعتبار در بودجه سال 99 به 6 هزار و 120 میلیارد تومان کاهش یافته است.

 

وی افزود: سهم بخش فرهنگ در بودجه سال 99 نسبت به سال 98، 15 درصد کاهش یافته که با این وضعیت نهادهای فرهنگی حتی در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود هم به مشکل برمی‌خوردند.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین درصد ناچیزی از بودجه کشور به حوزه فرهنگ اختصاص داده شده که نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی خواستار اصلاح این وضعیت شدند.

    بازدید:519
    یادداشت ها
    Parameter:305144!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار