کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی برگزار می‌کند:
[1397/12/11]

کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی»  

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی» را با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی برگزار می‌کند.

 

 کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی»، در پیوستگی سلسله نشست‌های علوم و فنون در ایران اسلامی، با حضور و تدریس دکتر سیدحجت‌الحق حسینی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی در روز یک‌شنبه 12 اسفند 1397 خورشیدی از ساعت 14 به میزبانی از دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی می‌نشیند. تالار علوم در ایران اسلامی در کتابخانه و موزه ملی ملک میزبان این کارگاه خواهد بود. این تالار موزه‌ای در آذر 1397 خورشیدی با درون‌مایه‌ای برپایه دستاوردهای دانشمندان ایرانی مسلمان در زمینه دانش‌ها و علوم گوناگون دوره‌های گوناگون تاریخی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش یافته است. علوم و دانش‌ها در این تالار برپایه نسخه‌های خطی از گنجینه خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، با طراحی و چیدمانی جذاب دسته‌بندی و ارایه شده‌اند. کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی» در این تالار، ارایه‌ای نو از قلمروی اندیشه و دستاوردهای علمی خواجه نصیرالدین توسی، دانشمند بزرگ دیوان‌سالار سرشناس ایرانی در سده‌های ششم و هفتم هجری دربرخواهد داشت.

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی را به حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی»، از سلسله نشست‌های علوم و فنون در ایران دوران اسلامی در روز یک‌شنبه 12 اسفند 1397 خورشیدی از ساعت 14 فرامی‌خواند.

حضور در این کارگاه آموزشی، رایگان و برای همگان آزاد است.

این کارگاه آموزشی در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» از دوستداران، علوم و دانش‌های قدیم میزبانی می‌کند.

 

    بازدید:596
    یادداشت ها
    Parameter:303892!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار