کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
به مناسبت هفته کتاب
[1396/08/22]

چیزی با ارزش‌تر از کتاب نیست  

نمایشگاه منابع و انتشارات کتابخانه مجلس در مجلس افتتاح شد.

نمایشگاه نمونه‌هایی از منابع،‌ اسناد و انتشارات کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کتاب و یک‌صد و دهمین سال فعالیت کتابخانه مجلس در نمایشگاه دائمی خانه ملت،‌ روز دوشنبه، 22 آبان 1396 با حضور آقای دکتر مسعود پزشکیان-نماینده محترم مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی و حجة‌الاسلام و المسلمین سیدعلی عماد و برخی از معاونان و مدیران مجلس و کتابخانه مجلس افتتاح شد.

در این مراسم،‌ آقای عماد ضمن ارائه توضیحات مبسوط در مورد منابع و فعالیت‌های اخیر کتابخانه مجلس و منابع و اسناد ارائه شده در این نمایشگاه،‌ از برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و نمایشگاه‌‌های اسناد و منابع مربوط به هر استان جهت شناخت بهتر نمایندگان از منابع تحقیقاتی مربوط به آن استان خبر داد. دکتر پزشکیان نیز ضمن بازدید و ابراز خرسندی از برپایی چنین نمایشگاه و تشکر از ریاست و کارکنان کتابخانه مجلس،‌ مطالعات تطبیقی و مقایسه‌ای در عرصه قانون‌گذاری کشور‌های مختلف را  گامی مثبت در جهت توسعه کشور دانست. او گفت: چیزی با ارزش‌تر از کتاب نیست.

کتابخانه مجلس شورای اسلامی، به عنوان نگاهبان اسناد پارلمانی و قانون‌گذاری و حافظ میراث گرانقدر تمدن اسلام و ایران فعالیت‌های گوناگونی در راستای حفظ،‌ احیاء و دسترس‌پذیری آن‌ها برای پژوهشگران به‌ویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انجام می‌دهد. در این نمایشگاه تنها‌ گوشه‌ای از آثار گران‌بها،‌ دستاورد‌های علمی و پژوهشی،‌ اسناد و تصاویر کتابخانه مجلس شورای اسلامی به معرض نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است که در این نمایشگاه برخی از اسناد ملی و تاریخی به‌ویژه اسناد پارلمانی و قانون‌گذاری، نشریات ادواری قدیمی، انتشارات کتابخانه مجلس، کتاب‌های‌هایی در حوزه‌های پارلمانتاریسم، ایران‌شناسی، اسلام‌شناسی، حقوق، حقوق بین‌الملل، مجلس ایران، تاریخ معاصر ایران، بنر‌هایی از نسخ خطی بخصوص نسخ خطی قرآنی و نسخه خطی التفهیم لأوائل صناعة التنجیم،‌ تألیف ابوریحان بیرونی که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است و فعالیت‌های پژوهشی کتابخانه در معرض نگاه نمایندگان و مسئولین عالی‌رتبه کشور قرار داده شده است. این نمایشگاه تا روز چهارشنبه، 24 آبان 1396 دائر خواهد بود.

مجید سائلی

majsaeli@yahoo.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دست‌خط دکتر پزشکیان در نمایشگاه کتاب

 

باسمه‌ تعالی

ن و القلم و ما یسطرون

انسان ارزش و اعتبارش بر اساس دانایی و علم معنا و مفهوم پیدا می‌کند و وجود کتابخانه عظیم و معتر در مجلس

می‌تواند راه‌گشای ارتقاء و توسعه کشور با استفاده از شناخت گذشته،‌ درک وضعیت موجود و طراحی نقشه آینده باشد.

برای عزیزان در مرکز کتابخانه، موزه و مرکز اسناد شورای اسلامی آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز،‌ آذر‌شهر و اسکو و نائب‌رئیس مجلس

22/8/1396

    بازدید:1349
    یادداشت ها
    Parameter:298147!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار