کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
معرفی کتاب؛
[1398/07/07]

چگونه سفرنویس شویم؟ (آشنایی با فوت و فن‌های سفرنویسی)  

 

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» از سوی انتشارات ایرانشناسی منتشر شد. این کتاب به قلم دو نویسنده موفق سفر در سال 2017 میلادی نوشته شده است. این کتاب تألیف مشترک دان جورج و جانین ابرلی با ترجمه سارا سادات مکیان، مجید حیدری و زهرا کوچکی است.
 

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» در 6 فصل با عناوین «پس می‌خواهید نویسنده سفر باشید»، «دوره آموزشی کوتاه سفرنامه‌نویسی»، «رسیدن به مرحله چاپ»، «نوشتن بلاگ سفر»، «زندگی در مسیر سفر» و «تبدیل به عکاس سفر شویم» تهیه و تنظیم شده است.
 

شناخت روندهای سفر، فن‌های مصاحبه و یادداشت‌برداری، بازنویسی و خودویراستاری، نویسندگی برای مجله، سفرهای مطبوعاتی و تسهیلات رایگان، نگارش کتاب، ایجاد وبلاگ و وبلاگ‌نویسی، واقعیت‌هایی درباره سفرنامه‌نویسی، درآمدزایی به‌عنوان یک سفرنامه‌نویس و ... اطلاعاتی است که با خواندن این کتاب به دست می‌آورید. 

 
این کتاب یکی از بهترین منابع در زمینه آموزش نویسندگی برای سفر است، از نویسندگی سفر برای مجلات و روزنامه‌ها گرفته تا بلاگ‌نویسی. این کتاب که به قلم دو نویسنده  موفق سفر نوشته شده، در سال 2017 میلادی از سوی lonely planet به چاپ رسیده است.
 

در بخشی از کتاب آمده است: «نویسنده سفر؛ این دو واژه در زبان انگلیسی جزو واژگان دل‌فریب‌اند، تا جایی که مایک جَگر گفته است: اگر نمی‌توانست ستاره راک شود، دوست داشت یک سفرنامه‌نویس باشد.» اگرچه دِرو بریمور هم همین ادعا را کرده است.
 

تصور اینکه شما بر روی نیمکت‌های چ.بی یک ساحل شنی سفید در کنار اقیانوس آکواریومی دراز کشیده‌اید و در حال توصیف درختان نخل هستید که برگ‌های آن با نوازش نسیم موج‌ها به صدا درمی‌آید، مزه‌مزه کردن قهوه کرم‌دار در یک کافه پاریسی که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر یادداشت‌های گاه و بی‌گاه شما داشته باشد، جست‌وخیز کردن در میان بوته‌های افریقایی، عکس‌های سریع از غزال‌ها، شیرها و در نهایت پایان دادن به روز با گوش کردن به صدای برافروخته شدن، سوختن خارها و بوته‌های پنبه‌ بر روی آتش تصویری جذاب است.»


«چگونه سفرنویس شویم» مانند یک کتاب راهنما به علاقه‌مندان به سفرنامه‌نویسی کمک می‌کند داستان سفری منحصربه‌فرد بنویسند، همچنین به نویسندگان نشان می‌دهد که چگونه مطالب خود را در مجلات، روزنامه‌ها و کتاب کاغذی و حتی آنلاین به چاپ برسانند. دستورالعمل‌ها، پیشنهادها و نکته‌های بسیاری برای نویسندگان، سردبیران و همچنین بلاگ‌نویسان در این کتاب وجود دارد.
 

کتاب «چگونه سفرنویس شویم» تألیف مشترک دان جورج و جانین ابرلی با ترجمه سارا سادات مکیان، مجید حیدری و زهرا کوچکی مطلق از سوی انتشارات ایرانشناسی در 272 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای 45 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان به سفر و سفرنویسی قرار گرفت.

    بازدید:403
    یادداشت ها
    Parameter:304848!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار