کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
[1399/08/26]

پرونده نمایندگان مجلس سنا کامل شد  

 

همزمان با رف­خوانی مخزن اسناد قبل از انقلاب اسلامی که  برای نخستین بار از بدو تأسیس انجام شد، پرونده نمایندگان مجلس سنا تکمیل و فرایند فهرست­نویسی آن­ها آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، ندا شهماری مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس با اعلام این خبر گفت: در آرشیو مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی پرونده 248 نماینده مجلس سنا موجود است که این اسناد در زمره ارزشمندترین اسناد آرشیو مرکز اسناد محسوب می­شود.

 وی تصریح کرد: در خلال رف­خوانی اسناد با تعدادی کارتن بدون مشخصات و عنوان مواجه شدیم که پس از بررسی مشخص گردید، این کارتن‌ها حاوی اسنادی از نمایندگان مجلس سنا می­باشد.

وی گفت: با توجه به اهمیت این اسناد، فهرستنویسی اسناد مزبور به فوریت انجام گردید و  تعداد 3039  برگ سند (187 پرونده) به مجموعه پرونده نمایندگان مجلس سنا افزوده شد که این پرونده­ها با اسناد ارزشمندی همچون اعتبارنامه، پرسشنامه نمایندگی و سوابق فرهنگی و سیاسی نمایندگان است تکمیل شدند.

شهماری در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مهمترین رسالت مرکز اسناد، حفظ و نگهداری و اشاعه اسناد پارلمانی است، در کوتاه­ترین زمان، امکان دسترسی پژوهشگران تاریخی و اسنادی به این اسناد فراهم می­گردد.

 

گزارش تصویری از اسناد

 

 

 

    بازدید:637
    یادداشت ها
    Parameter:305999!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار