کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
5.0 (1)
اعلام فراخوان کنگره بین‌المللی؛
[1398/10/17]

پاسداشت شهید قاسم سلیمانی در کنگره «سربداران»  

 

کنگره بین المللی «سربداران» در دومین سال اجرای خود، به پاسداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خواهد پرداخت. 

 

در این کنگره که سال گذشته با تجلیل و نکوداشت رشادت‌های شهید «محسن حججی» شکل گرفت، از فیلم سازان و هنرمندان هنرهای تجسمی و شعر و ادبیات و سایر هنرمندانی که با محوریت مدافعان حرم  به تولید آثار هنری پرداخته بودند تقدیر شد و  از کتاب "جون خادم المهدی"  که مجموعه ی اشعار شاعران پارسی زبان برای شهید حججی بود رو نمایی و تقدیر بعمل آمد.

 

در دومین کنگره سربداران نیز از دو مجلد کتاب «عقیق سلیمانی» در شاخه های شعر و هنرهای تجسمی  با محوریت شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» رونمایی خواهد شد.

 

دبیر هنری این کنگره با اعلام فراخوانی همزمان با شهادت شهید سلیمانی از شاعران و هنرمندان دعوت کرد تا با ارسال آثار خود در رثای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این فراخوان شرکت کنند. 

 

سید حسین متولیان گفت: در تعداد و قالب‌ها و زمان ارسال آثار محدودیتی وجود ندارد و دبیرخانه این کنگره تا پیش از چاپ کتاب، آثار واصله را مورد پذیرش قرار خواهد داد.

 

وی اعلام کرد این کنگره به همت موسسه فرهنگی هنری کساء و با حضور فرماندهان سپاه پاسداران، همرزمان و دوستان شهید سلیمانی، خانواده جمعی از شهدای مدافع حرم و هنرمندان شاخه های مختلف هنری در دهه سوم دی ماه برگزار خواهد شد.

 

هنرمندان محترم می‌توانند برای ارسال آثار خود با نشانی «عقیق سلیمانی» در فضای تلگرام و شماره تلفن ۰۹۱۰۹۲۷۲۰۱ در فضای واتس آپ مرتبط شوند.

    بازدید:479
    یادداشت ها
    Parameter:305286!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار