کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » نشریات ایران و جهان
0.0 (0)
معرفی تازه‌های نشریات؛
[1398/03/04]

«وزن دنیا» به دنیای مطبوعات قدم گذاشت  

 

نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ «وزن دنیا» با موضوع شعر منتشر شد.

 

این نشریه که به صورت تخصصی در حوزه شعر و با شعار «رسانه‌ شعر ایران» منتشر شده است، می‌خواهد در هر شماره با انتشار آثاری از شاعران ۱۰ استان کشور به همراه نمونه شعرهای شاعران استان تهران، و نیز آثار فارسی‌زبانان «آن‌سوی مرزها» رسانه‌ای برای شاعران ایران باشد.

این مجله که با هدف پایه گذاری یک رسانه مستقل برای شعر ایران و با شعار «رسانه‌ی شعر ایران» فعالیت خود را آغاز کرده است علاوه بر اینکه همه ظرفیت‌های شعری در قوالب مختلف، از اشعار نیمایی و سپید تا غزل و ترانه را مورد توجه قرار داده، تهیه‌ی پرونده‌هایی درباره شعر معاصر، شاعران مهجور و مجموعه شعرهای تازه نشر یافته و مورد توجه واقع شده را از اهداف خود برشمرده است. همچنین گزارش‌هایی پیرامون رخدادهای مهم روز و مناسبت‌های تاریخی در حوزه شعر از دیگر مواردی است که تحریریه‌ی «وزن دنیا» برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

اولین شماره‌ی «وزن دنیا»، با پرونده‌ای درباره نیما یوشیج و با آثاری متعدد از شاعران استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، یزد و شعر شاعران آن‌سوی مرزها در اولین روز خرداد ۹۸ منتشر شده است.

در بخشی از مطلب ورودی این مجله درباره «وزن دنیا» آمده است: «وزن دنیا، کجای شعر ایستاده است؟ وزن دنیا ماهنامه‌ای از شعر لبالب و خانه‌ی شعر است. وزن دنیا می‌خواهد کنار برنای پیر شعر بنشیند و از هجمه «دلتان خوش است! چه کسی شعر می خواند» نترسد و زیر نام مستقل و بلند شعر فارسی، مجله‌ای مستقل باشد که دستش روی زانوی خودش است و امیدش به خیالِ شاعران ایران.»

آدرس سایت این مجله www.vaznedonya.ir است و علاقه مندان به شعر می‌توانند وزن دنیا را با آدرس @vaznedonya در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

پوریا سوری؛ صاحب امتیاز و مدیرمسئول این ماهنامه تخصصی است و شورای سردبیری مجله را علی مسعودی نیا، سید فرزام حسینی و پوریا سوری تشکیل می‌دهند.

«وزن دنیا» در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۳۰ هزار تومان هم‌اکنون در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی منتخب در سراسر ایران در دسترس علاقه مندان است.

    بازدید:655
    یادداشت ها
    Parameter:304204!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار