کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
5.0 (1)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/10/23]

وزارت میراث فرهنگی ملزم به شکایت از آمریکا به علت تهدید مراکز فرهنگی کشور شد  

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون متبوعش، گفت: در پی تهدید آمریکا در خصوص تجاوز به ۵۲ مرکز فرهنگی کشور، اعضای کمیسیون تأکید کردند که وزارت میراث فرهنگی، شکایتی از آمریکا برای طرح در مجامع بین المللی تدوین کند.

 

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۲۲ دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: دستور نشست امروز بررسی ابعاد تهدید رئیس جمهور آمریکا مبنی بر هدف گیری اماکن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و راهکارهای مقابله با آن بود که این مسئله از جانب اعضای کمیسیون فرهنگی محکوم شد.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تهدید رئیس جمهور آمریکا بر خلاف اظهارات و ادعای اوست که خود را ایرانی دوست و علاقه مند به ایران نشان می‌دهد و کاملا گفته‌ها و رفتار وی با یکدیگر تناقض دارند.

 

وی اضافه کرد: نهایتا در نشست امروز کمیسیون فرهنگی مقرر شد از طریق وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این موضوع در مجامع بین المللی مطرح و پیگیری حقوقی شود.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دستور بعدی کمیسیون نیز بررسی طرح سامان دهی پیام رسان‌های اجتماعی بود که سه ماده از این طرح هم به تصویب اعضا رسید.

    بازدید:416
    یادداشت ها
    Parameter:305315!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار