کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از کتابخانه مجلس بازدید کردند؛
[1397/12/14]

همکاری کتابخانه مجلس و مرکز تحقیقات مجلس  

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، آیت‌الله احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه، روز دوشنبه  سیزدهم اسفند ماه 97، با سیدعلی عماد، رئیس کتابخانه مجلس دیدار کردند.

 

در این دیدار، پس از خوشامدگویی رئیس کتابخانه به رئیس، معاونان و مدیران مرکز تحقیقات، آیت‌الله مبلغی، با برشمردن خدمات، مأموریت و وظایف مرکز تحقیقات، بیان داشتند: استقرار و فعالیت مرکز تحقیقات در قم، ظرفیت مهمی در بهره‌گیری از صاحب نظران به ویژه حوزهای علمیه است که می‌توان از آن در حوزه قانون‌گذاری بهره‌‌برداری نمود.

 

در ادامه، مدیران مرکز تحقیقات، گزارشی از مأموریت‌ها، اقدامات و فعالیت‌های انجام شده و در حال اجرای مرکزشان ارائه نمودند.

 

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین عماد، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان مأموریت‌های اصلی کتابخانه، همکاری بین بخش‌های تابعه قوه مقنّنه در زمینه‌های تحقیقاتی را ضروری دانسته و بیان داشتند: ایده راه‌اندازی شورای هماهنگی واحدهای تابعه قوه مققنه، مناسب و حتی ضروری و می‌تواند خدمات هماهنگ و هم‌بسته‌ای را به نهاد قانون‌گذاری ارائه نماید؛ این شورا می‌تواند در گام دوم با حضور معاونان قوه و حتی جهت هماهنگی هرچه بیشتر، با حضور معاونان پارلمانی نهادها و دستگاه‌های اجرایی توسعه یابد؛ البته نیاز به بررسی، مداقه و کار کارشناسی دقیق‌تری دارد.

 

رئیس کتابخانه مجلس با اشاره به این نکته که استفاده از منابع غنی کتابخانه مجلس در حوزه قانون‌گذاری، از ظرفیت‌های کتابخانه مجلس در استفاده محققان و پژوهشگران مرکز تحقیقات است، گفت: می‌توان به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های سازمانی و بهره‌گیری از تجارب و تخصص همکاران کتابخانه، شعبه‌ای از کتابخانه در عرصه منابع حقوقی و پارلمانی در مرکز تحقیقات ایجاد و خدمات اطلاع‌رسانی علمی از آن منابع را در اختیار محققان مرکز قرار داد.

 

در پایان جلسه مقرر گردید نمایندگانی از دو سازمان، پیش‌‌نویس تفاهم‌‌نامه همکاری را تهیه کنند و در جلسه دیگری مفاد آن بررسی و نهایی گردد.

    بازدید:821
    یادداشت ها
    Parameter:303911!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار